18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szukali, szukali, aż się doszukali. Skład powierzchni Księżyca zszokował naukowców

Redakcja
28.02.2018  14:50
woda i internet na Księżycu
woda i internet na Księżycu Fot: Pixabay.com

To nie koniec rewelacji związanych ze Srebrnym Globem.

Istnienie wody na naszym najbliższym kosmicznym sąsiedzie ogłoszono już w 2009 roku. Jak podaje serwis space.com, może być jej jednak znacznie więcej, niż do tej pory przypuszczano. Dotychczas podejrzewano, że znajdowała się jedynie w kraterach na terenach okołobiegunowych. Okazuje się się jednak, że na Księżycu wbrew pozorom jest... bardzo „mokro”.

Naukowcy z kalifornijskiego Instytutu Badań Kosmosu ogłosili, że H2O występuje na całej powierzchni naturalnego satelity Ziemi. Pozostaje w formie cieczy niezależnie od pory dnia i nie mają na to wpływu ekstremalne wahania temperatury (od -150 do 150 stopni Celsjusza). Wyniki swoich badań opublikowali w magazynie „Nature Science”.

Nowe badania pokazują, że woda w stanie ciekłym może znajdować się na całej powierzchni Księżyca – napisało NASA STI na swoim Twitterze.

Internet w kosmosie

Jeśli naukowcy dotrą na powierzchnię Księżyca i udowodnią obecność wody, będą mogli przesłać wiadomość o odkryciu za pomocą internetu. Vodafone, Nokia i Audi współpracują z organizacją PTScientists, by astronauci na Srebrnym Globie mogli złapać zasięg 4G. Niezbędne do tego urządzenie ma zostać dostarczone na jego powierzchnię w 2019 roku.

To kluczowe rozwiązanie dla eksploracji kosmosu. Jeśli ludzkość ma opuścić Ziemię, musimy budować infrastrukturę poza planetą  - powiedział szef PTScientists Robert Böhme. (mashable.com)

Internet na Księżycu będzie dostępny dzięki technologii Ultra Compact Network. Urządzenie zapewniające sieć waży tyle co torba cukru.

Vodafone, Nokia i Audi zapewnią internet na Księżycu. Sprzęt wyślą tam w 2019 roku rakietą Space X Falcon 9. Będzie można przesyłać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na Ziemię. Może Inhumans na Srebrnym Globie również potrzebują dostępu do sieci - napisało Nuice Media na swoim Twitterze.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy wierzysz w istnienie życia pozaziemskiego?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze