Ziemia w jakości 4K, dzięki nowemu satelicie. Testy są imponujące [WIDEO]

Karol Decka
15.01.2018  13:30
Ziemia w jakości 4K, dzięki nowemu satelicie. Testy są imponujące
Ziemia w jakości 4K, dzięki nowemu satelicie. Testy są imponujące Fot: Pixabay.com

Niezwykle dokładne obrazy ziemskich miast.

W dzisiejszych czasach odległe podróże możliwe są za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy wpisać dowolne miejsce, aby Mapy Google odkryły przed nami wszystkie tajemnice. Teraz oglądanie Ziemi stanie się jeszcze ciekawsze, dzięki wysokiej jakości zdjęciom i wideo.

Brytyjska firma Earth-i od wielu miesięcy prowadzi badania nad stworzeniem idealnego satelity, którego zadaniem będzie robienie zdjęć w rozdzielczości Ultra HD. Docelowo naukowcy chcą stworzyć całą sieć latających obiektów o nazwie „Vivid-i”, aby rejestrować obrazy z dowolnego miejsca na Ziemi. Pierwsza misja testowa zakończyła się sukcesem i satelita CARBONITE-1 przesłał krótki materiał. Teraz ku gwiazdom poleciał CARBONITE-2.

Earth-i
Earth-i Fot: earthi.space

Jak z gry komputerowej

Jak podaje portal conowego.pl, wystrzelone w kosmos urządzenie wyposażono w najnowocześniejszą kamerę, która jest w stanie przesyłać na Ziemię fotografie w jakości 4k. Ruchomy obraz również nie jest problemem, a jego długość może wynosić do 2 minut.

Czarno-białe nagranie z poprzedniej wersji sondy robi wrażenie, dlatego wiele osób czeka na pierwszy film z drugiego satelity, który tym razem dostępny ma być w kolorze. Setki małych samochodów i drobne cienie poruszające się między budynkami wyglądają, jakby były wyjęte z komputerowego symulatora miasta.

Niestety, projekt może być niezwykle niebezpieczny. Tak szczegółowe zdjęcia zawierają wrażliwe dane na temat mieszkańców. W przypadku ataku hakerów, przestępcy zdobędą informacje o miejscu przebywania wybranych osób i będą gotowi opublikować wszelkie tajemnice w zamian za okup.

Zobacz czarno-białe nagranie z CARBONITE-1:

Zagłosuj

Czy tak wyraźne zdjęcia to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze