Napadli na bank. Użyli do tego psiej kupy

Redakcja
04.12.2017  14:36
Napad na bank w Hiszpanii z psią kupą
Napad na bank w Hiszpanii z psią kupą Fot: Policia Nacional

Śmierdząca sprawa.

5 złodziei obrabowało bank w hiszpańskiej Kartagenie. Nie była to jednak spektakularna akcja rodem z filmów sensacyjnych, a raczej z taniej komedii. Jak informuje metro.co.uk, bandyci byli uzbrojeni w psią kupę

Jeden z przestępców podłożył psie odchody tuż przy głównym wejściu do banku. Następnie skutecznie zwrócił na siebie uwagę pracowników i klientów.

 To jest obrzydliwe. Niech ktoś to posprząta – krzyczał złodziej (metro.co.uk).

Na miejscu pojawił się nawet dyrektor banku. Wyszedł z gabinetu, by zobaczyć co spowodowało zamieszanie. Nie wiedział, że w tym czasie pozostałych 4 złodziei dobierało się do kasy.

 

Zorganizowana grupa

Hiszpańska policja wkrótce poinformowała o schwytaniu 5 podejrzanych. Był to iście międzynarodowy gang. Zatrzymani pochodzili z Kolumbii, Meksyku i Kuby. Poszukiwano ich w związku z 15 innymi kradzieżami w Hiszpanii.

Byli w wieku od 21 do 61 lat i udawali, że nie byli zorganizowaną grupą. Każdy wszedł do budynku osobno i był nawet ubrany w innym stylu – powiedział przedstawiciel miejscowej policji.

W tej akcji każdy miał swoją rolę do zagrania. Jeden podrzucił psią kupę, drugi nawoływał ludzi, a trzeci miał upewnić się, że dyrektor banku opuści swój gabinet i go okraść. Po wszystkim udali się w różnych kierunkach.

Finalnie i tak wszyscy spotkali się w jednym miejscu - w więzieniu.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze