Orangutan ukradł GoPro. Zrobił sobie sesję i uciekł na drzewo

Redakcja
07.12.2017  10:14
Orangutan ukradł fotografowi kamerę gopro i zrobił sobie sesję
Orangutan ukradł fotografowi kamerę gopro i zrobił sobie sesję Fot: Twitter.com / @IanWoodPhotos

Jest całkiem dobry w technologiach.

Fotograf dzikiej przyrody Ian Wood został okradziony przez orangutana podczas swojej ostatniej podróży na wyspę Borneo w południowo-wschodniej Azji.

Jak podaje portal theguardian.com, pochodzący z Wielkiej Brytanii fotograf ukrył kamerę GoPro w parku narodowym Tanjung Puting, w miejscu, w którym zwykle gromadzą się orangutany. Miał nadzieję uzyskać lepszy efekt i zrobić im zdjęcia z bliska. Nie przypuszczał jednak, że na karcie pamięci znajdzie serię całkiem przyzwoitych selfie.

Kamerę znalazł trzyletni orangutan, który wykazał się dostateczną wiedzą z zakresu nowych technologii, by wykonać kilka interesujących ujęć. Po nieudanej kradzieży, fotograf opublikował autoportrety młodego orangutana w sieci.

Orangutan z Borneo znalazł moją kamerkę GoPro, którą ukryłem ostatnio w lesie deszczowym i zrobił mnóstwo niesamowitych zdjęć – napisał Wood. (Instagram.com / @ianwoodywood)

„Zaniepokoiłem się, gdy zobaczyłem jak wkłada sobie kamerę do pyska i próbuje ją przegryźć. Nie bałem się o kamerę, ale o to, że się zadławi.  Po tym jak zniszczył ekran, wyjął kamerę z pyska, wcisnął przycisk i zaczął robić sobie zdjęcia – powiedział fotograf w wywiadzie. (theguardian.com)

Po 30 minutach uciekł na inne drzewo i myślałem, że więcej już nie zobaczę. Gdy kamera spadła na ziemię, kamera była zniszczona ale wciąż działała – dodał Wood. (theguardian.com)

 

Wood współpracuje z organizacją wspierającą ochronę orangutanów Orangutan Foundation. Każdego roku odbywa podróż do Borneo pomagając zebrać fundusze na pomoc tym rzadkim małpom.

Spotkanie żyjącego na wolności orangutana jest niezwykle trudne. Jak podaje portal zmianynaziemi.pl,  zwierzęta są zagrożone wyginięciem z powodu konfliktu z ludźmi. Ci uważając je za intruzów przez niszczenie ich upraw, zabijają je i wycinają lasy, co również w dużym stopniu redukuje populację orangutanów.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze