Pojechał po złoto do Pjongczangu. Wygrał internety, zanim wystartował w igrzyskach

Magdalena Kulej
14.02.2018  14:34
Fabian Bösch na Olimpiadzie 2018.
Fabian Bösch na Olimpiadzie 2018. Fot: instagram.com / @busch

Nowa dyscyplina sportowa podbiła internet.

Ten szwajcarski narciarz freestyle'owy zdobył serca internautów z całego świata swoimi niesamowitymi popisami. 20-letni Fabian Bösch pojechał na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej, by zdobyć medal w konkurencji slopestyle w narciarstwie dowolnym. Swoje umiejętności prezentuje w serwisach społecznościowych, gdzie systematycznie publikuje fragmenty swoich „treningów”.

To właśnie one przyniosły młodemu narciarzowi międzynarodową sławę. W filmie opublikowanym na Instagramie zademonstrował nowy sposób pokonywania ruchomych schodów, który śmiało można by uznać za nową dyscyplinę sportową.

Po dwudziestu latach nie mogę zrozumieć jak te rzeczy działają. Czy robię to dobrze? – napisał Bösch na Instagramie. (instagram.com / @busch)

By przedostać się na górne piętro, Bösch złapał się zewnętrznej strony ruchomej poręczy. W jego przypadku trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy dystans przejechał czy przeleciał. Faktem jest, że poruszał się z pełną gracją, a trzeba zauważyć, że wyczyn młodego sportowca wymagał sporej siły fizycznej.

Jego żart rozbawił zarówno autora filmu, jak i setki tysięcy internautów. Nagranie widziało już ponad 600 tysięcy osób na Instagramie i 250 tysięcy na Facebooku. Nie był to jego pierwszy internetowy sukces

Drużyna bobslejowa SUI 1 jest gotowa na złoto – napisał Bösch. (instagram.com / @busch)

Kilka dni wcześniej podzielił się w sieci nagraniem z innego treningu. Towarzyszył mu wtedy trener Jean Pedro Fürrer.

Sportowcy zwiedzali podziemny parking na wózku paletowym, czym również zaskarbili sobie uznanie obserwatorów rozbawionych ich wersją walki o medal. Do walki o prawdziwe złoto w Olimpiadzie 2018 Fabian Bösch stanie 18 lutego

Zagłosuj

Spróbujesz swoich sił w nowej dyscyplinie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze