Rodzice zbulwersowani seksualnym motywem na świątecznym sweterku. Szkoła przeprasza

Magdalena Barszczak
19.12.2017  17:32
Kopulujące renifery na świątecznym sweterku. Rodzice oburzeni
Kopulujące renifery na świątecznym sweterku. Rodzice oburzeni Fot: Twitter.com/@CarlEveCrime

Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle. 

Szkoła podstawowa w brytyjskim Plymouth chciała zachęcić uczniów do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce pieniędzy. Jako że imprezę zorganizowano w Dzień Świątecznego Swetra, nauczyciele zachęcili podopiecznych, by ubrali odpowiednią odzież. Popełnili niestety mały błąd - informuje portal indy100.cm.

15 grudnia jak co roku ratujemy dzieci z okazji Dnia Świątecznego Swetra. Jeśli wasze pociechy chcą wziąć udział w akcji, zachęcamy, by założyły odzież ze świątecznym motywem. Obecność nie jest obowiązkowa. Dzieci mogą wpłacić datek na organizację Save The Children (Ratujmy dzieci – red.) – brzmiał komunikat placówki. (indy100.com)

sweterek z reniferami
sweterek z reniferami Fot: Twitter.com/onlinetraderbiz

Zwierzęcy seks

Niestety świąteczny motyw na sweterku ilustrującym imprezę zgorszył rodziców. Kopulujące renifery to nie jest dobry przykład dla uczniów podstawówki.

Jestem trochę zszokowany newsletterem, który wysłała szkoła. To nie jest śmieszne – powiedział jeden z rodziców. (indy100.com)

Szkoła już usunęła obrazek ze swojej strony internetowej. Wystosowała też oficjalne przeprosiny.

Niestety nie przyjrzeliśmy się dokładnie zdjęciu, które wybraliśmy, by promować charytatywną akcję. Przykro nam, jeśli kogoś uraziliśmy. Mamy nadzieję, że nie odwiedzie to uczniów od wspierania bardzo ważnej sprawy – powiedziała dyrektor szkoły Tina Jackson. (indy100.com)

Brytyjscy wolontariusze co roku, odziani w kolorowe sweterki, zbierają fundusze dla Save The Children, organizacji pomagającej dzieciom. Akcje organizowane są wszędzie: w szkołach, biurach i sklepach.

renifery
Przeczytaj więcej
Komentarze