Szczur nakryty pod prysznicem. Ten gryzoń stał się hitem internetu

Magdalena Kulej
30.01.2018  12:40
Szczur pod prysznicem hitem internetu.
Szczur pod prysznicem hitem internetu. Fot: facebook.com / @GoAnimalsOfficial

"Robi to lepiej niż człowiek" - piszą rozbawieni internauci.

Wyjątkowo sympatyczny szczur zdobył w ostatnich dniach serca i uwagę milionów osób z całego świata. Nagranie gryzonia „biorącego prysznic” w ciągu kilku godzin stało się prawdziwym wiralem.

Jak podaje rt.com, jako pierwszy nagranie udostępnił 27 stycznia peruwiański DJ, Jose Correa. Na reakcję internautów nie musiał długo czekać. Higieniczny szczur, który wydaje się namydlać i energicznie szorować pod prysznicem, błyskawicznie zyskał ich sympatię.

Któregoś dnia dorośnie, zostanie przybranym ojcem 4 żółwi i wyszkoli ich w sztuce ninjutsu. Nada im imiona po słynnych artystach z końca XIV wieku. Nocą będą przemierzać ulice Nowego Jorku i walczyć z przestępczością – tłumaczy Joseph. (facebook.com /@akasoteexcito)

Wow, dobra robota! Nie omija nawet pach i tyłka. Muszę to pokazać moim dzieciom – chwali szczura Maria. (facebook.com /@akasoteexcito)

Kąpiel gryzonia w pianie widziało na Facebooku już prawie 55 milionów osób. Nagranie doczekało się już wielu parodii, a jedną z najpopularniejszych jest gryzoń śpiewający pod prysznicem wielki przebój Christiny Aguilery „Beautiful”.

Naukowe wyjaśnienie

Choć większość z widzów jest wyraźnie rozbawiona, wśród internautów pojawiają też krytyczne głosy. Niektórzy zaznaczają, że zwierzę cierpi, a jego „dokładna kąpiel” jest podyktowana nerwami i podrażnieniami wywołanymi przez mydło.

Ich przypuszczenia potwierdził Tuomas Aivelo z Uniwersytetu Helsinek w Finlandii. Naukowiec wyjaśnił w rozmowie z gizmodo.com, że szczur zachowuje się w ten sposób, bo chce pozbyć się mydła. Niewykluczone, że gryzoń cierpi.

Zagłosuj

Czy zdecydowałbyś się na zakup gryzonia?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze