Ten pawian nie przepada za turystami. Pokazał, co o nich myśli

Redakcja
03.11.2017  17:21
pawian pokazuje turystom środkowy palec
pawian pokazuje turystom środkowy palec Fot: Facebook.com/Leon Fouche'

„Co za małpa, proszę pana!”

Fotograf Leon Fouche w trakcie podróży po południowoafrykańskim Parku Narodowym Krugera uchwycił zaskakujący moment.

Nie mógł odmówić sobie naciśnięcia spustu migawki dokładnie w chwili „pozdrawiania” turystów środkowym palcem przez siedzącego na poboczu drogi pawiana. W rozmowie z portalem dailymail.co.uk twórca zdjęcia przyznał, że na widok niegrzecznej małpy przecierał czy ze zdumienia.

Wyglądało to tak, jakby ten „gest” był skierowany do ludzi obserwujących go z pojazdów, które lada chwila miały ruszyć dalej. Stało się to wtedy, gdy podjechałem do pawiana. Kiedy zobaczyłem co robi, zatrzymałem samochód tak szybko, jak to możliwe, uważając aby nie spłoszyć zwierzęcia. Wycelowałem aparat i zrobiłem zdjęcie - mówi Fouche. (dailymail.co.uk)

34-letni miłośnik dzikiej natury opublikował fotografię pawiana niedźwiedziego na Facebooku. Zdjęcie błyskawicznie stało się internetowym hitem, komentowanym przez użytkowników tego serwisu społecznościowego.

Właśnie takie mniemanie ma o ludziach - napisała Alvina. (Facebook.com/Leon Fouche')

To zdjęcie jest znakomite, (małpa) mówi „turystom” dokładnie to, co o nich myśli - komentuje Warwick. (Facebook.com/Leon Fouche')

Lepiej natychmiast zastrzeż prawa do tego dzieła zanim stanie się internetowym memem! - radzi Jeff. (Facebook.com/Leon Fouche')

Fouche miał szczęście, że pawian trzymał rękę z wyprostowanym palcem przez kilka sekund, dzięki czemu spokojnie mógł sfotografować niekulturalną małpę. Mężczyzna jest pewien, że nigdy więcej w życiu nie zobaczy czegoś podobnego - jeżeli już, to tylko w zoo, ale na pewni nie w rezerwacie na łonie dzikiej przyrody.

Przeczytaj więcej
Komentarze