Turyści utknęli nad Morskim Okiem. Internet pęka ze śmiechu

Wojciech Kozicki
28.12.2017  11:12
Morskie Oko turyści memy
Morskie Oko turyści memy Fot: Twitter.com/Astonhedge

Himalaje dowcipu zostały zdobyte.

26 grudnia w Tatrach grupa 46 turystów przeżyła chwile grozy. Gdy chcieli wrócić z Morskiego Oka, zaskoczył ich zmrok. Okazało się, że po godzinie 17 nie mogli już zjechać konnym zaprzęgiem, a TOPR odmówił akcji ratunkowej. Nie przyjechała także wzywana straż pożarna. Nie wysłano po nich nawet helikoptera. Rozpoczęła się walka o przetrwanie.

Sytuacja robiła się coraz bardziej dramatyczna, temperatura spadała. Policja ratowała jedynie dzieci. Pozostali musieli zmierzyć się z morderczymi siłami natury. O własnych siłach, bez asekuracji, zeszli asfaltową drogą przez las do Palenicy Białczańskiej.

Na szczęście obyło się bez ofiar. Dzięki światłom radiowozów nikt nie spadł w przepaść, a żaden niedźwiedź nie skusił się na skonsumowanie turysty. Nikogo nie dopadła również choroba wysokościowa ani hipotermia.

Chociaż to jedynie Morskie Oko (1395 m n.p.m.), niektórzy z pewnością tego dnia zdobyli także szczyt żenady.

Lawina żartów

Internauci nie zostawili na nieodpowiedzialnych turystach suchej nitki. Prześcigają się w tworzeniu memów i filmów wyśmiewających ich „tragedię”. Powstał nawet materiał stylizowany na zwiastun filmowy. Wykorzystano ujęcia z Morskiego Oka, a ścieżka dźwiękowa pochodzi z filmu „Everest”.

Przerobiono również plakat wspomnianego thrillera o himalaistach. Prawdopodobnie o turystach z Zakopanego Holywood mógłby stworzyć równie przejmującą produkcję. Osoby prowadzące schronisko nad Morskim Okiem również wykazały się poczuciem humoru. Wywieszono tam ostrzeżenie przed ciemnością, która zapada po zmroku.

Internet śmieje się z turystów uwięzionych nad Morskim Okiem:

Przeczytaj więcej
Komentarze