Szalona aukcja torby z Biedronki zakończona. Chcą za nią dać kosmiczne pieniądze

Magdalena Kulej
06.03.2018  10:11
Torba z Biedronki
Torba z Biedronki Fot: Jakub Walczak / East News

W sieci można już kupić kolejne, kolekcjonerskie egzemplarze.

Gdy mieszkaniec Białegostoku wpadł na pomysł, by odsprzedać torbę z Biedronki, nie spodziewał się tak drastycznego wzrostu jej ceny. Liczył na zysk 1 zł, tymczasem miłośnicy dyskontu byli skłonni zaoferować mu kilkaset tysięcy razy więcej.

Profesjonalny opis stanu technicznego produktu i zachęcające do zakupu zdjęcia sprawiły, że wartość legendarnej foliówki rosła w szalonym tempie. Internauci z niedowierzaniem kręcili głowami, gdy w jej cenie pojawiały się kolejne zera.

O torbę walczyło niemal 60 zdeterminowanych fanów Biedronki. Choć ostatni screen z głośnej aukcji dowodzi, że jej cena przekroczyła pół miliona złotych, mówi się nieoficjalnie, że ostatni klient miał zaoferować nawet 770 tys. zł.

Jeśli spodziewał się, że ktoś podbije jego ofertę, był w błędzie. Do końca licytacji zostało jeszcze kilka dni, ale aukcja została zakończona przed czasem.

allegro-torba-z-biedronki
allegro-torba-z-biedronki Fot: Screen / Allegro.pl

Konkurencja rośnie

Ze sprzedawcą kultowej torby rozmawiała redakcja portalu o2.pl. Pomysłowy białostoczanin potwierdził przypuszczenia internautów i wytłumaczył, dlaczego nie będzie już możliwości dać za reklamówkę więcej.

Aukcja była w zamierzeniu żartem, więc nie dziwię się, że większość uczestników licytacji tak ją potraktowała oraz że pojawiły się nawet zabawne kwoty - tłumaczył autor. (o2.pl)

W momencie gdy przekroczyły one kilkaset tys. zł, uznałem, że stopniowo przestaje to już być zabawne i czas zakończyć aukcję, zwłaszcza, że zaczęło pojawiać się trochę uszczypliwych komentarzy. Mam nadzieję, że wiele osób uśmiało się, czytając to ogłoszenie, bo taki był mój główny cel – dodał. (o2.pl)

Cel faktycznie został osiągnięty, bo licytacją przez kilka dni żyła cała Polska. Co więcej, spektakularny sukces białostockiej torby z logo Biedronki sprawił, że w serwisie aukcyjnym pojawiła się konkurencja. „Torby z Lidla lepsze niż z Biedronki” czy foliówki z Kauflanda nie cieszą się już takim powodzeniem.  

outube.com / BiedronkaBiedronka
outube.com / BiedronkaBiedronka Fot: youtube.com / Biedronka

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Które reklamówki preferujesz?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze