Damska odpowiedź na fryzurę Rutkowskiego. "To jakiś plagiat!"

Magdalena Kulej
05.03.2018  14:50
Walentyna Petrenko i Krzysztof Rutkowski
Walentyna Petrenko i Krzysztof Rutkowski Fot: twitter.com / @DustinGiebel, Paweł Skraba / East News

Oryginalność uczesania detektywa wisi na włosku.

Oto Walentyna Petrenko. Urodzona w Kazachstanie 62-latka od kilkunastu lat jest deputowaną rosyjskiej Rady Federacji. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Z wiadomego jednak powodu to nie one doprowadziły do nagłego wzrostu popularności rosyjskiej polityk.

Jak podaje newsweek.com, po raz pierwszy na tak szeroką skale świat usłyszał o niej, gdy wizerunek Petrenko opublikowała na swoim profilu dziennikarka australijskiej telewizji Pedestarian.

Właśnie odkryłam włosy rosyjskiej senator Walentyny Petrenko i musiałam się tym podzielić – napisała Alex Bruce-Smith. (twitter.com / @alexbrucesmith)

W ciągu 5 dni post zebrał prawie 60 tys. polubień i 20 tys. udostępnień. Internauci są zachwyceni tak unikatowym strzyżeniem i ochoczo wskazują możliwe źródła inspiracji rosyjskiej polityk. Były ptasie gniazda, korony drzew i Simpsonowie

Polski akcent

Wydaje się jednak, że odpowiedź na nurtujące pytanie znaleźli Polacy. Fryzura Petrenko wygląda znajomo, bo podobną nosi jeden z najbardziej znanych polskich detektywów. Krzysztof Rutkowski nie potwierdził do tej pory, czy korzysta z usług tego samego salonu fryzjerskiego. 

To jakiś plagiat!!! Rutkowski powinien zaciągnąć babę do sądu!!! - pisze @nietyp. (gazeta.pl)

ezgif.com-crop
ezgif.com-crop Fot: youtube.com / ВДЦ «Океан»

Choć to fryzura Petrenko przyniosła jej międzynarodową sławę, warto zaznaczyć, że polityk ma się czym pochwalić.

Jest doktorem nauk politycznych i włada biegle kilkoma językami, w tym językiem polskim. Od lat zajmuje się propagowaniem profilaktyki raka piersi i pomocą ofiarom przemocy domowej.

W 1993 roku za niezwykłą odwagę została odznaczona medalem. Była wówczas w grupie negocjującej z terrorystami i oferowała siebie w zamian za zwolnienie uczniów ze szkoły, w której pracowała.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Kto wygląda lepiej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze