Przecisnął się autokarem pomiędzy ścianami śniegu. Szkolna wycieczka była wniebowzięta [WIDEO]

Magdalena Kulej
16.02.2018  11:31
Kierowca autokaru pokonał lodowy tunel, mając kilka centymetrów luzu
Kierowca autokaru pokonał lodowy tunel, mając kilka centymetrów luzu Fot: facebook.com / Autocars Trans Cerdanya

Kierowca obliczył w głowie, że się zmieści. 

Katalonia w północno-wschodniej Hiszpanii przeżywa w lutym największy od 20 lat atak zimy. Śnieżyce spowodowały duże utrudnienia na drogach, a lokalne władze zalecają wstrzymanie ruchu. Są jednak śmiałkowie, na których gruba pokrywa śnieżna nie robi wrażenia. Nawet, jeśli mowa o zaspie wysokiej na 4 metry

Perypetie tego nieustraszonego kierowcy podbiły hiszpańskie media społecznościowe. Nagranie jego poczynań udostępnił na Facebooku kataloński przewoźnik Trans Cerdanya.

Jak podaje ara.cat, autokar jechał z wycieczką szkolną do kurortu narciarskiego Masella. Przy znajdującej się na wysokości 1900 m n.p.m. przełęczy Coll de la Creueta kierowca natknął się na śnieżny tunel. Jego ściany niemal przewyższały wysokość autobusu.

Snow

Główna atrakcja wycieczki

To nie zniechęciło dzielnego Katalończyka. Z pełnym profesjonalizmem, mając zaledwie po kilka centymetrów luzu z każdej strony, wykonał skomplikowany manewr. Katalończyk z powodzeniem przeprowadził wycieczkę na drugą stronę lodowego korytarza, czym dostarczył uczniom niemałej rozrywki. 

Nagranie w ciągu dwóch dni odtworzono już ponad 200 tys. razy. Komentujący z prawdziwym uznaniem odnoszą się do umiejętności kierowcy autokaru. Z całą pewnością nie dostał prawa jazdy z przypadku - napisała jedna ze zdumionych internautek. 

Zobacz, jak mistrz kierownicy przejechał śnieżnym tunelem:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Zdecydowałbyś się na taki przejazd?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze