Tuning po rosyjsku. Samochód z lodu i Łada-borghini

Wojciech Kozicki
01.02.2018  15:03
Samochód wykonany z lodu
Samochód wykonany z lodu Fot: East News

Na Syberii wyobraźnia nie zna granic.

Ajdar Bakijew z syberyjskiej miejscowości Nowy Urengoj nie miał pieniędzy na Lamborghini. Wystarczyła jednak odrobina wyobraźni. Jak podaje siberiantimes.com, stworzył je sobie sam i przerobił ładę (VAZ-2113) na sportowego „bolida”. Nie powstydziłby się go zapewne nawet taki miłośnik luksusowych aut jak Krzysztof Rutkowski.

Od dziecka marzyłem, by mieć samochód rodem z przyszłości, w którym drzwi otwierałyby się do góry. Chciałem wyróżniać się w tłumie – powiedział Bakijew (siberiantimes.com).

Poniekąd spełnił swoje marzenie i w jego garażu stoi Łada-borghini. Nie będzie mógł jednak podróżować wyjątkowym pojazdem. Policja nakazała mu przeróbkę i powrót do standardowej wersji. Nie zamierza się ugiąć i planuje sprzedać samochód.

Ladaborghini
Ladaborghini Fot: siberiantimes.com/Ajdar Bakijew

Lodowe auto

To nie jedyny przypadek niezwykłego tuningu w Rosji. W Nowosybirsku stworzono mercedesa, który bez wątpienia jest „cool” i nie trzeba włączać w nim klimatyzacji. Władysław Baraszenkow skonstruował jeepa z 6 ton lodu. Pomogli mu w tym blogerzy z grupy Garage 54.

Pojazd to nie jedynie ozdoba. Zamontowano w nim silnik sowieckiego jeepa UAZ i jeździ. Szef Garage 54 określił go jako „magiczny”. Posiada zamontowane efektowne oświetlenie, które idealnie komponuje się z lodową stylistyką.

mercedes z lodu
mercedes z lodu Fot: youtube.com/Гараж 54

Lodowy samochód z Rosji:

Przeczytaj więcej
Komentarze