Otwarcie pierwszego Mi Store w Polsce. Klienci wpadli w szał [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.03.2018  13:11
Mi Store Xiaomi Kraków otwarcie
Mi Store Xiaomi Kraków otwarcie Fot: Youtube.com/Chemik

Niektórzy nocowali w toalecie, by załapać się na promocje.

Kolejna sklepowa bitwa przeszła do historii. Otwarcie salonu Mi Store firmy Xiaomi w krakowskiej galerii Serenada, odbyło się 24 marca. Zapowiedziano liczne promocje. W Polsce, słynącej z bitwy o karpia w Lidlu i zjedzenia plastikowych jabłek w Ikei, takie okazje budzą ogromne emocje. Tłum przypuścił szturm na sklep.

Przyjechałem tu o 21:00 wczoraj, żeby zobaczyć w jakiej lokalizacji jest sklep. Miałem zamiar spać przed wejściem całą noc, ale zauważyłem ubikację, w której zamknąłem się i przespałem do 9:00 rano. Miałem kurtkę i kawałek styropianu, żeby było mi miękko – powiedział jeden z klientów Mi Store. (spidersweb.pl)

W sieci pojawił się film z tego wydarzenia. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że przez Serenadę przebiegała trasa maratonu lub kręcono tam horror o zombie. To byli jednak klienci biegnący na otwarcie pierwszego w Polsce Mi Store. Tuż po oficjalnym przecięciu wstęgi obudziła się w nich dzika żądza zakupów.

Promocje w Xiaomi i kolejny Mi Store

Jak podaje polsatnews.pl, było o co walczyć. Pierwszych 20 klientów miało otrzymać smartfony Redmi 4x w cenie 49 złotych, a więc dziesięciokrotnie taniej. W promocyjnych cenach można było kupić m.in. oczyszczacze powietrza MiPurifer 2 oraz słuchawki Mi In-Ear Basic. Obsługa Mi Store rozdała opaski z numerami, by zapobiec chaosowi.

W Serenadzie zjawili się zagorzali fani produktów Xiaomi. Jeden z nich powiedział w rozmowie z blogiem spidersweb.pl, że posiada nawet pałeczki do ryżu tej chińskiej marki. Przyjechał na otwarcie z Warmii.

Internauci nie zostawili na klientach Mi Store suchej nitki. Niektórzy twierdzą, że zwierzęta zachowują się w bardziej cywilizowany sposób.

Animal Planet to przy tym cywilizacja - napisał Kuba. (facebook.com/GizChina Polska)

Widzę dalej mentalność z PRL. Smutne - uważa Tomasz. (facebook.com/GizChina Polska)

Otwarcie Xiaomi Mi Store pokazuje, że powodzi się ludziom. Dzieciaki biegną, żeby oddać Xiaomi swoje pieniądze. Konsumpcjonizm działa - napisał kasper93. (wykop.pl)

Serwis tabletowo.pl zapowiada, że w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni od otwarcia salonu Xiaomi w Krakowie w Polsce pojawi się kolejny. Tym razem otwarcie nastąpi w Warszawie. Celem firmy jest rozpoczęcie jego działalności przed wakacjami 2018 roku. Prawdopodobnie będzie zlokalizowany w jednej z dużych warszawskich galerii handlowych.

ZOBACZ TEŻ: Zamieszki w sklepie. Poszło o taniego kurczaka

Zagłosuj

Czy brałeś kiedyś udział w sklepowej bitwie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze