„Chytre baby” rzuciły się na darmowy tort papieski. Trzeba było wezwać ochronę

Redakcja
23.05.2018  13:23
„Chytre baby” rzuciły się na darmowy tort papieski. Trzeba było wezwać ochronę
„Chytre baby” rzuciły się na darmowy tort papieski. Trzeba było wezwać ochronę Fot: youtube.com/ WadowiceOnline

"Spokojnie, najecie się" - uspokajano tłum.

18 maja 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II obchodzili hucznie mieszkańcy Wadowic. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji. Wśród nich olbrzymi tort papieski z 200 jaj.

Jak podaje gazetakrakowska.pl, 120-kilogramowy wypiek z wizerunkiem Karola Wojtyły zrobił prawdziwą furorę. W pewnym momencie trzeba było wezwać ochronę, bo organizatorzy zaczęli obawiać się o uginający się pod naporem wygłodniałego tłumu namiot.

ZOBACZ TAKŻE: Ogień, demolka i spustoszenie. Dziki tłum napadł z koparką na Lidla

Spokojnie, najecie się - zapewniała zastępczyni burmistrza. (gazetakrakowska.pl)

Niestety, zapewnienia, że tortu dla wszystkich wystarczy… nie wystarczyły. Chętni po kawałek ciasta rozpychali się łokciami i brnęli przed siebie. Operator kamery TVP z trudem mógł ustać na nogach. 

Może pani podać trochę z tej strony stołu, a nie tylko tym z tamtej strony? - zapytała wiceburmistrzynię starsza kobieta. (gazetakrakowska.pl)

Ostatecznie nikt nie ucierpiał i każdy zainteresowany skosztował upragnionego i wywalczonego tortu, choć śladu po nim nie było już po 15 minutach.

Bojowość starszych pań z Wadowic nie umknęła uwadze internautów. Użytkownicy serwisu Wykop.pl zgodnie podkreślają, że sytuacja przypomina słynny incydent z „chytrą babą z Radomia”.

ZOBACZ TAKŻE: Chytra baba z Pruszcza. Ukradła dziecku zabawki

Zagłosuj

Korzystasz z darmowych atrakcji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze