Ogłoszono żałobę

12-letnie bliźniaczki wyskoczyły z trzeciego piętra. Znaleziono listy

27.02.2023  17:57
12-letnie dziewczynki skoczyły z balkonu
12-letnie dziewczynki skoczyły z balkonu Fot: RickDeacon/Shutterstock

Do strasznej tragedii doszło 21 lutego w hiszpańskiej gminie Sallent. Dwie 12-letnie bliźniaczki wyskoczyły z balkonu na trzecim piętrze. Znaleziono ich listy, które napisały przed śmiercią, lecz policja wciąż nie potwierdziła, że to listy pożegnalne.

W hiszpańskiej gminie Sallent doszło do strasznej tragedii. Dwie 12-letnie dziewczynki, siostry bliźniaczki, wyskoczyły wspólnie z balkonu znajdującego się na trzecim piętrze budynku. Policja nie chce podać informacji, czy zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem, czy samobójstwem, lecz wiadomo, że dziewczynki zostawiły na balkonie listy.

Jedna z dziewczynek zmarła na miejscu, druga z nich walczy o życie w szpitalu i jest w stanie bardzo ciężkim. Obecnie jej stan określa się jako stabilny.

Bliźniaczki wyskoczyły z balkonu

Lokalne media podają, że w czasie, gdy dziewczynki skakały z balkonu, rodzice byli w domu. Policja miała znaleźć na balkonie dwa krzesła i odręcznie napisane listy. Funkcjonariusze nie informują jednak, jaka jest ich treść.

Cała rodzina pochodzi z Argentyny, a w domu, w którym doszło do tragedii, mieszka zaledwie od kilku tygodni. Według jednego z portali dzieci miały być nękane przez rówieśników ze względu na pochodzenie. Natomiast Kataloński Departament Edukacji oświadcza, że informacja ta nie jest prawdziwa.

Władze Sallent zarządziły żałobę na trzy dni i zawieszono na ten czas planowane wydarzenia publiczne. Urzędnicy proszą również o szacunek dla rodziny, którą dotknęła straszna tragedia, oraz o nierozpowszechnianie fałszywych informacji o zdarzeniu.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 (całodobowy, bezpłatny).

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także