18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nikt nie wiedział

13-latka urodziła. Ojciec jest dużo starszy, trwa postępowanie

17.11.2022  20:03
13-latka urodziła w Głogowie
13-latka urodziła w Głogowie Fot: Marek BAZAK/East News

Jak podaje Wirtualna Polska, prokuratura zainteresowała się zdarzeniem, które niedawno miało miejsce w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. 13-latka niespodziewanie urodziła dziecko i stała się jedną z najmłodszych matek w Polsce. Pracownicy jej szkoły byli zdziwieni – nikt nie wiedział, że była w ciąży.

Lokalny portal glogow.naszemiasto.pl ustalił, że osoba, która urodziła dziecko na początku listopada na co dzień uczęszcza do szkoły podstawowej. W szkole jednak nikt nie miał pojęcia o tym, że dziecko jest w ciąży. Dziewczynka miała maskować swój brzuch szerokimi ubraniami, a nawet brała udział w lekcjach WF-u. 13-latka jest jedną z najmłodszych matek w Polsce. Najmłodszą osobą, która urodziła dziecko w naszym kraju była 12-latka.

Trwa postępowanie prokuratury

Ustalenia lokalnego portalu potwierdziła rzecznika szpitala.

Zgodnie z procedurami w takich przypadkach powiadomiono prokuraturę

- powiedziała rzecznika Ewa Todorov.

Teraz dziewczynka ma zapewnione nauczanie indywidualne w domu, może liczyć też na pomoc szkolnego psychologa. Jej matka została natomiast skierowana do radców prawnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak czytamy na portalu Wirtualna Polska, sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Ojcem dziecka najprawdopodobniej jest chłopak dziewczynki, który jest już pełnoletni. Nie zostało ujawnione pod jakim kątem prowadzone jest postępowanie prokuratury, lecz śledczy mogą prowadzić śledztwo w sprawie współżycia z osobą niepełnoletnią, co zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wciąż jednak nie wiadomo, czy ktoś usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje