18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak to możliwe?!

15-latka MIAŁA 5 PROMILI. Trafiła do szpitala w ciężkim stanie

Bartłomiej Ciepielewski
29.06.2022  16:10
Pijana nastolatka została przetransportowana do szpitala
Pijana nastolatka została przetransportowana do szpitala Fot: Alena A/Shutterstock

Policjanci znaleźli nieprzytomną 15-latkę nad jednym z wielkopolskich zalewów. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Badanie wykazało prawie 5 promili alkoholu w jej organizmie.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w poniedziałek odebrali zgłoszenie o nieprzytomnym dziecku leżącym nad brzegiem lokalnego jeziora. Ratownicy na miejscu wyczuli od nastolatki intensywną woń alkoholu.

Po przybyciu funkcjonariusze zastali nieprzytomną dziewczynę, od której była wyczuwalna silna woń alkoholu. Wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało ją do szpitala ostrowskiego. Powiadomiona o zdarzeniu została matka dziewczyny - informowała mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Badanie wykazało prawie 5 promili alkoholu w organizmie dziewczynki. Została ona przetransportowana na oddział intensywnej terapii. Według doniesień TVN24 stan jej zdrowia powoli się poprawia.

Nastolatka walczyła o życie

Ostrowscy lekarze zaznaczają, że tak mocne upojenie alkoholowe najgorzej wpływa na układ oddechowy. Dlatego też 15-latka wymagała wentylowania mechanicznego w celu podtrzymania funkcji życiowych. Do tej pory leczenie przebiega pomyślnie, a dziecko oddycha już samodzielnie, lecz rokowania lekarzy nadal pozostają ostrożne.

Policjanci ustalili, że z dziewczynką przebywała grupa kilku młodych osób. Zostały już one zatrzymane i przesłuchane. Zarzut usłyszała również sprzedawczyni, która sprzedała młodym osobom alkohol.