18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Usłyszał wyrok

15-letni Polak brutalnie zamordował kolegę. Chciał uciąć mu głowę

08.11.2021  21:32
Nastolatek zamordował kolegę
Nastolatek zamordował kolegę Fot: Pankratov Yuriy/Shutterstock

15-letni Marcel Grzeszcz zwabił swojego 12-letniego kolegę do lasu, a następnie zadał mu 70 ciosów nożem. Chciał też uciąć mu głowę. Wymiar sprawiedliwości potraktował go jako osobę dorosłą, skazując go na 16 lat więzienia.

Do zbrodni doszło zimą ubiegłego roku w Bostonie. Pochodzący z Polski nastolatek zwabił do lasu 12-letniego Roberta Buncisa, zapewniając, że tam wręczy mu 50 funtów i porcję narkotyków na sprzedaż.

Na miejscu Grzeszcz wyciągnął nóż i dźgnął kolegę 70 razy. Jak później ustalono, zrobił to, gdyż uważał swojego kolegę za "kapusia". Po morderstwie nastolatek chciał uciąć głowę swojej ofierze, o czym świadczą głębokie rany w okolicach szyi.

Sąd skazał 15-latka

W trakcie sądowego procesu 15-letni morderca nie przyznał się do zabójstwa. Jak twierdził, działał w swojej obronie, lecz w pewnym monecie "stracił nad sobą panowanie". Prokurator poinformowała, że nie ma żadnych dowodów świadczących o tym, że ofiara mogła być uzbrojona, natomiast atak nożownika był zaplanowany.

Sędzia odrzucił zeznania 15-letniego Marcela, dodając, że po zdarzeniu nie okazał "żadnych wyrzutów sumienia". Co więcej, nastolatek starał się też zatuszować ślady morderstwa.

Marcel Grzeszcz został skazany na 16 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł, że nazwisko mordercy może być publikowane w doniesieniach medialnych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej