Dramat w Niemczech

17-latka zleciła zabójstwo rodziców. Morderca: „Naprawdę mili ludzie”

24.01.2023  09:06
Zleciła zabójstwo rodziców
Zleciła zabójstwo rodziców Fot: Tim Freitag/Shutterstock

Niemiecki „Bild” opisuje wstrząsającą sprawę zabójstwa rodziców 17-latki i 14-latka w bawarskim Mistelbach. Zmarli 47-letnia Antje i 51-letni Stefan. Para została zabita na zlecenie córki przez jej partnera.

W nocy z 8 na 9 stycznia 2022 roku w niemieckim mieście Mistelbach doszło do strasznej zbrodni. 19-letni Felix S. miał udać się do sypialni rodziców swojej partnerki, żeby ich zabić, a 17-letnia Hannah, która zleciła morderstwo, pilnowała swojego 14-letniego brata. Bowiem gdy usłyszał on krzyki, chciał wezwać pomoc. Doszło nawet do szarpaniny, a 14-latek chwycił za nóż. Wówczas Felix zneutralizował chłopca – zabrał mu nóż i telefon.

Siostra miała uspokajać 14-latka i tłumaczyć mu, że „nie jest tak źle”, a jej partner może go teraz zaadoptować. „Bild” dotarł do zeznań świadków, kolegów dziewczyny z autobusu szkolnego, którzy twierdzili, że Hannah określała swoich rodziców jako „dupków” i mówiła, że „kiedyś ich zabije”.

Nie okazała skruchy

W sądzie Hannah przekonywała, że była bita przez rodziców i znęcano się nad nią, lecz nie znaleziono choć jednego dowodu, który by to potwierdzał. Natomiast w toku śledztwa ustalono, że problemy z dziewczyną pojawiły się już w 2019 roku, a w 2021 roku jej matka poszła na kurs samoobrony w obawie przed własną córką.

Sam zabójca okazał skruchę i przyznał się do zbrodni. Stwierdził, że dla niego nie było żadnego powodu, aby skrzywdzić małżeństwo lekarzy. Gdy został wyrzucony z domu przez własnych rodziców, pod swój dach przyjęli go Antje i Stefan, jego ofiary. Traktowali go jak syna. Felix zeznawał, że byli to „naprawdę mili ludzie, którzy dali mu dom”.

Dziennikarze „Bild” zwrócili też uwagę na to, jak nastolatkowie reagowali w sądzie. Felix był zrozpaczony i siedział z opuszczoną głową, natomiast Hannah patrzyła apatycznie na sędziego.

Hannah została skazana na 9,5 roku pozbawienia wolności, a Felix na 13,5 roku. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także