18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Nastolatka zatłukła synka? Ciałko dziecka leżało na ziemi

Emilia Waszczuk
05.01.2021  14:14
17-latka urodziła dziecko. Zamordowała je?
17-latka urodziła dziecko. Zamordowała je? Fot: fizkez/shutterstock

Straszny los czekał maleństwo, które urodziło się w niedzielę. Dziecko przyszło na świat w domu swojej nieletniej matki i już kilka godzin później było martwe. Co wydarzyło się we wsi w powiecie kutnowskim?

17-latka w niedzielę wieczorem trafiła do szpitala w Łęczycy. Dziewczyna krwawiła, a lekarze stwierdzili, że kilka godzin wcześniej musiała urodzić dziecko. Wtedy powiadomili policję.

Do szpitala młodziutką kobietę przywiózł ojciec - dziewczyna mieszkała z nim w domu w jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego. Niedługo później w budynku pojawili się śledczy.

Noworodek nie żyje. To zabójstwo?

Dziewczyna zeznała, że poroniła, a płód pozostał w łazience. W pomieszczeniu śledczy zabezpieczyli jednak tylko torbę z zakrwawionymi ręcznikami i łożyskiem - noworodka tam nie było. Odnalazł się poza domem, w pobliżu budynków gospodarczych. Ciałko chłopczyka leżało na ziemi, dziecko już nie żyło.

Prokuratura zleciła w tej sprawie wykonanie sekcji zwłok dziecka. Ta wykazała, że maleństwo urodziło się zdrowe, a śmierć nastąpiła najpewniej w wyniku uderzenia tępym narzędziem i rozległego urazu głowy.

Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego–dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy

- poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

17-latka zatrzymana. Spędzi życie w więzieniu?

We wtorek policja zatrzymała 17-letnią matkę dziecka. Śledczy podejrzewają, że dziewczyna ukrywała swój stan przed ojcem i przed starszym o siedem lat partnerem. Przez cały okres ciąży nie korzystała też z opieki lekarskiej.

Dziewczyna może teraz usłyszeć zarzut zabójstwa, za co grozi jej nawet kara pozbawienia wolności na 25 lat.

Przeczytaj więcej
Komentarze