18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec zabawy

18-latek roztrzaskał auto warte fortunę. Ojciec wyjaśnia sprawę

Bartłomiej Ciepielewski
28.11.2021  16:24
Auto za 2 mln roztrzaskane w drobny mak
Auto za 2 mln roztrzaskane w drobny mak Fot: OSP Otwock Jabłonna/Facebook

Młody kierowca McLarena wartego 2 miliony złotych stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię w Otwocku. Za kółkiem siedział syn Piotra Dobrowolskiego, kierowcy rajdowego oraz właściciela wypożyczalni aut. Nastolatek nie odniósł obrażeń.

Ten widok wstrząśnie każdym fanem motoryzacji. Chwilę przed południem kierowca luksusowego McLarena 720S wpadł w poślizg, po czym z impetem uderzył w latarnię. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, lecz po aucie została już tylko kupa złomu.

Auto za 2 miliony rozbite

Jak informuje wp.pl, auto należało do wypożyczalni Select Automotive, której właścicielem jest Piotr Dobrowolski, ojciec 18-letniego kierowcy. Przyczyną zderzenia miało być niedostosowanie prędkości do trudnych warunków, panujących tego dnia na drodze.

Syn dodał gazu i poślizgnął się tył mimo włączonej kontroli trakcji. Tył poszedł w lewo, szybka kontra i brak reakcji auta, przednie koła płużyły w kierunku krawężnika. Nastąpiło uderzenie w krawężnik pod kątem prostym. Urwane koło, uderzenie w latarnie i ślizg bez hamulców - relacjonuje Dobrowolski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami".

Piotr Dobrowolski przyznaje, że synowi w tej sytuacji zabrakło doświadczenia, mimo że jest on już wyjątkowo obiecującym kierowcą rajdowym. Oliwier Dobrowolski tylko w tym roku trzykrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski w rallycrossie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej