18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczny koniec wakacji w raju

19 osób nie żyje. Rząd skonfiskował 30 tys. butelek alkoholu

23.07.2019  08:56
19 osób nie żyje. Rząd skonfiskował 30 tys. butelek alkoholu
19 osób nie żyje. Rząd skonfiskował 30 tys. butelek alkoholu Fot: MAREK LASYK/REPORTER i Wikimedia Commons

19 osób zmarło po spożyciu trunku na Kostaryce. Ministerstwo Zdrowia podejmuje stanowcze działania. 

To miały być wakacje w raju, a skończyły się tragicznie. 19 osób zmarło po spożyciu trunku, który miał w sobie szkodliwą ilość metanolu. 

Rząd skonfiskował już 30 tys. butelek, które mogą zawierać szkodliwe substancje. Podano również nazwy konkretnych firm odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie i sprzedaż danego alkoholu. Wśród nich są: Aguardiente Estrella, Aguardiente Barón Rojo, Aguardiente Timbuka, Guaro Montano, Guaro Gran Apache i Molotov Aguardiente.

Śmiertelnie niebezpieczny alkohol

Co szczególnie przerażające - produkt o zawyżonej zawartości metanolu był sprzedawany na terenie całego kraju. Ofiary znajdują się w przedziale wiekowym od 32 do 72 lat. 

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do obywateli Kostaryki o szczególną ostrożność. 

Metanol jest dla człowieka śmiertelnie niebezpieczny. Stosuje się go do produkcji rozpuszczalników i płynów zapobiegających zamarzaniu. W smaku i zapachu praktycznie nie różni się od etanolu, który spożywamy bez skutków tragicznych dla zdrowia i życia.

Oznaki zatrucia to między innymi bóle i zawroty głowy, senność, rozproszenie uwagi, niemożność koordynacji ruchów ciała. Jeśli zauważycie u siebie takie objawy po spożyciu napojów wysokoprocentowych - bezzwłocznie zgłoście się do lekarza.

Przeczytaj więcej
Komentarze