18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znaleźli winnego

Masakra w Sanoku! 200 osób otrutych, większość to małe dzieci

01.03.2021  16:36
Masowe otrucie w przedszkolu w Sanoku
Masowe otrucie w przedszkolu w Sanoku Fot: Krakenimages.com/Shutterstock

Ponad 200 osób otrutych, w tym prawie 170 dzieci w wieku przedszkolnym! Prokuratura stawia zarzuty sprawcy masowego zatrucia w przedszkolu w Sanoku.

Koniec października 2019 roku, do miejscowego szpitala zaczynają zgłaszać się osoby z objawami silnego zatrucia pokarmowego. Występują u nich wymioty, bóle brzucha i wysoka gorączka. Pacjentów z każdą godziną przybywa - w kumulacyjnym momencie, w jednej chwili, w szpitalu jest kilkadziesiąt osób.

Pierwsi zatruci to małe dzieci - jak się okazuje, wszystkie uczęszczające do tego samego przedszkola nr. 3 w Sanoku. Dołączają do nich też nauczyciele i opiekunowie, oraz kolejni pracownicy placówki. W sumie tylko wśród osób powiązanych zawodowo lub podopiecznych przedszkola doszło do zakażenia u aż 202 osób. 168 z nich to przedszkolaki.

Lekarze wykonali szereg badań i szybko okazało się, że pacjenci zakażeni są niebezpieczną dla zdrowia i życia bakterią salmonelli. Sprawę medycy zgłosili miejscowemu sanepidowi, a ten wraz z prokuraturą rozpoczął śledztwo. Już wiadomo, kto otruł ponad 200 osób.

Bakteria w przedszkolu. Dzieci otrute

Przedszkole zostało zamknięte na kilka tygodni, a wychowankowie i pracownicy placówki (oraz ich rodziny) poddani kwarantannie. Śledztwo zaprowadziło pracowników sanepidu do kuchni w przedszkolu. Zabezpieczono tam posiłki, z których pobrano próbki - salmonella znajdowała się w trzech różnych - sałatce jarzynowej, surówce z jabłka i marchewki oraz kawie z mlekiem.

Wiadomo już, że w "trójce" posiłki przygotowywane były na miejscu. Kto jednak zatruł dzieci i pracowników? Jak donoszą Super Nowości, prokuratura w Sanoku sporządziła akt oskarżenia w sprawie. Winny otrucia ponad 200 osób ma być jeden z pracowników placówki. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o osobę pracującą w kuchni, czy o kogoś innego.

Mogę jedynie powiedzieć, że akt oskarżenia dotyczy czynu z artykułu 165. par. 1. kodeksu Karnego w związku z par. 2., który mówi o „nieumyślnym działaniu sprawcy

- powiedziała Super Nowościom Izabela Jurkowska-Hanus, szefowa Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Za nieumyślne otrucie ponad 200 osób oskarżonemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze