18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miał żyłkę do interesów

21-latek zarabiał na pandemii. Zajęła się nim policja

02.04.2021  21:26
21-latek sprzedawał fałszywe dokumenty przez Internet
21-latek sprzedawał fałszywe dokumenty przez Internet Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mieszkaniec Szczecina na jednym z portali ogłoszeniowych oferował sprzedaż podrabianych zaświadczeń o negatywnym wyniku testu na COVID-19. Po niespełna dwóch tygodniach od rozpoczęcia działalności musiał zwinąć interes.

Funkcjonariusze wrocławskiej KWP zatrzymali 21-latka, który postanowił sobie dorobić, korzystając z pandemii koronawirusa. Mężczyzna produkował fałszywe zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa oraz dokumenty zwalniające z nakazu noszenia maseczki ochronnej. Spreparowane fałszywki były sprzedawane na jednym z portali ogłoszeniowych.

Według sprzedającego dokumenty, które można było u niego kupić, były niezwykle wiarygodne i bez obaw mogły być wykorzystywane do okazywania służbom państwowym w celu umożliwienia ich właścicielom między innymi podróżowania bez konieczności odbycia kwarantanny - poinformował mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej KWP.

Nielegalny interes 21-latka został zwinięty, zanim się rozwinął. Mężczyznę zatrzymano już po dwóch tygodniach od utworzenia biznesu.

21-latek sprzedawał fałszywe dokumenty

W mieszkaniu zatrzymanego mundurowi znaleźli sprzęt wykorzystywany do publikacji ogłoszeń, karty kredytowe, nośnik pamięci oraz telefon. Okazało się również, że mężczyzna był już karany za oszustwa.

Przedsiębiorczy 21-latek narobił sobie sporo kłopotów. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

logo Tu się dzieje