18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna śmierć

22-latek wypił koktajl na kaca. Nie żyje

12.07.2019  12:52
22-latek wypił koktajl na kaca. Nie żyje
22-latek wypił koktajl na kaca. Nie żyje Fot: EAST NEWS

22-latek chciał ulżyć sobie podczas syndromu dnia wczorajszego, ale jego działanie skończyło się śmiercią. Wypił zabójczy koktajl proteinowy. Wszystko wskazuje na to, że nie miał pojęcia, jaką krzywdę sobie robi. 

Lachlan Foote był wysportowanym i zdrowym 22-latkiem z Australii. Pewnego dnia troszkę przesadził z alkoholem i rano postawił na sprawdzony sposób, który miał mu przynieść ulgę. Wypił koktajl proteinowy z dodatkiem... czystej kofeiny. Nie miał pojęcia, jaką krzywdę sobie wyrządza.

22-latek umarł po proteinowym koktajlu

Najwyraźniej Lachlan nie wiedział, że malutka łyżeczka czystej kofeiny to równowartość 50 filiżanek kawy. Taka dawka stała się dla niego śmiertelna. Co prawda 22-latek odczuwał, że pity przez niego napój jest dziwnie gorzki, ale obstawiał, że to wina faktu, iż był on nieco po terminie. Pisał o tym do swoich znajomych za pomocą mediów społecznościowych.

Ciało martwego mężczyzny rodzina odnalazła w łazience. Sekcja zwłok wykazała, że był on w pełni zdrowy, a do zatrzymania akcji serca doszło właśnie z uwagi na przedawkowanie kofeiny. 

Jest bardzo prawdopodobne, że Lachlan nigdy nie przeczytał etykiety ostrzegawczej na opakowaniu i nie był świadomy mocy substancji. Fakt, że trzymał sproszkowaną kofeinę w naszej kuchennej spiżarni (gdzie każdy z nas mógł pomylić go z mąką lub cukrem) dowodzi tego, że Lachlan nie wiedział o zagrożeniu - napisał na Facebooku ojciec chłopaka.

Sproszkowana kofeina jest dostępna powszechnie w całej Australii. Ludzie używają jej jako suplementu diety wzmacniającego efekty dbania o formę. 

Przeczytaj więcej
Komentarze