18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sadystka z Wielkopolski

23-latka udusiła syna kołdrą. Patologiczna rodzina usłyszała wyrok

24.03.2022  22:00
Sąd skazał morderczynię
Sąd skazał morderczynię Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Anita W. przez wiele miesięcy torturowała swojego synka, bijąc go i podduszając. Po czasie organizm małego Marcelka nie wytrzymał, a dziecko zmarło. Sąd Okręgowy w Poznaniu ogłosił wyrok ws. patologicznej rodziny z Wielkopolski.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Chodzieży. Ratownicy medyczni zgłosili na policję morderstwo 2-letniego dziecka. Chłopczyk był brudny i niedożywiony. Śledczy ustalili, że wówczas 21-letnia Anita W. udusiła syna kołdrą.

W trakcie trwającego śledztwa prokuratura ustaliła, że para przez prawie rok biła małego Marcelka, podduszała oraz karmiła niedopałkami papierosów i żywnością dla gryzoni. Chłopiec był też zostawiany z królikiem, który kilkukrotnie go pogryzł.

To jednak nie koniec... W 2019 roku patologiczna para bez pomocy lekarza zdjęła opatrunek gipsowy znajdujący się na nodze chłopca. Dziecko nie trafiło do placówki medycznej na badania kontrolne. Śledczy ustalili też, że Anita W. imprezując na festiwalu medycznym, zostawiła chłopca pod opieką nieznanych osób.

Anita W. skazana

Proces ws. zabójstwa Marcelka trwał od kwietnia 2021 roku. Anita W. wraz z partnerem Martinem K. zasiedli na ławie oskarżonych. W czwartek sędziowie orzekli, że morderczyni zostanie skazana na karę 15 lat pozbawienia wolności, natomiast jej partner na cztery lata i sześć miesięcy więzienia.

Prokuratura wnioskowała o karę 25 lat więzienia, lecz wymiar sprawiedliwości orzekł, że "w momencie urodzenia dziecka Anita W. była bardzo młodą dziewczyną, nie ze swojej winy całkowicie nieprzygotowaną do rodzicielstwa i wzięcia odpowiedzialności nawet za dziecko". Skazana nie miała pracy, wyuczonego zawodu czy zaplecza rodzinnego.

Czytaj także