18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak tak można...

36-latek spalił żywcem króliki, bo był zdenerwowany

Bartłomiej Ciepielewski
30.03.2021  18:52
Mężczyzna spalił żywcem króliki
Mężczyzna spalił żywcem króliki Fot: Borievky/Shutterstock

Pijany mężczyzna podczas domowej awantury wyjął z klatki dwa króliki, a następnie z impetem wrzucił je do rozpalonego pieca. Zwierzęta spłonęły żywcem.

Funkcjonariusze iławskiej policji otrzymali informację o ostrej awanturze w jednym z mieszkań na terenie gminy. Zgłaszający twierdził, że pijany ojczym gania go z siekierą i grozi mu śmiercią.

Mężczyzna wrzucił do pieca żywe króliki

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalili, że 36-letni napastnik nie tylko wygrażał pasierbowi, ale również w brutalny sposób uśmiercił dwa króliki, wrzucając je do rozpalonego pieca.

Sprawca był pijany, został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 5 lat więzienia - poinformowała Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.

Po uwzględnieniu gróźb kierowanych w stronę pasierba, zarzuty mogą zostać rozszerzone. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do spalenia zwierząt, jednak nie wyjaśnia, czemu zdecydował się na tak brutalny czyn. Warto zastanowić się, czy w takich sytuacjach prawo nie traktuje obywateli zbyt pobłażliwie.