18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Polsce

36-latka zmarła po szczepieniu AstraZenecą. Sa wyniki śledztwa

07.07.2021  17:41
36-latka zmarła po AstraZenece
36-latka zmarła po AstraZenece Fot: Teran Studios/Shutterstock

36-letnia nauczycielka z Leszna zmarła kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Dramatyczne zdarzenie stało się pożywką dla mediów oraz środowisk antyszczepionkowych. Po kilku miesiącach śledztwa udało się rozwiązać sprawę.

Nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła na początku marca. Śmierć kobiety wywołała spore zamieszanie oraz wzmocniła falę krytyki nie tylko w stosunku do preparatu Astra Zeneca, ale także pozostałych szczepionek przeciw COVID-19.

36-latka zmarła po szczepieniu na COVID-19

Jak poinformowało Radio Ełk, śledztwo ws. śmierci 36-latki zostało umorzone. Śledczy nie stwierdzili, by doszło do popełnienia czynu zabronionego.

Z opinii biegłego wynika, że śmierć nie była związana ze szczepieniem - przekazała zastępca Prokuratora Rejonowego Daria Dąbrowicz-Rzepka.

W ustaleniu przyczyn śmierci 36-latki pomogła sekcja zwłok. Po przebadaniu organów biegli stwierdzili, że nauczycielka chorowała jeszcze przed przyjęciem preparatu AstraZeneca.

Biegły poinformował, że proces chorobowy w organizmie miał miejsce długo wcześniej. Wykluczono też związek szczepienia na COVID-19 ze zgonem - poinformowała prokurator.

Jak przekazała prokurator Dąbrowicz-Rzepka "pokrzywdzona zmarła z przyczyn naturalnych". Ogłoszone postanowienie nie jest prawomocne.

Czytaj także
Przeczytaj więcej