18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne!

38-latek wtargnął z bronią do kościoła. Chciał zabić księdza

Bartłomiej Ciepielewski
04.05.2021  11:20
38-latek chciał zabić księdza
38-latek chciał zabić księdza Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Podczas mszy w Dusznikach-Zdroju do kościoła wszedł pijany mężczyzna z pistoletem. Mężczyzna wycelował w księdza, grożąc mu śmiercią. Z pomocą przyszli wierni, którzy obezwładnili napastnika.

Jak relacjonuje portal 24klodzko.pl, podczas poniedziałkowej mszy w Dusznikach-Zdroju do kościoła wtargnął pijany mężczyzna. Początkowo napastnik wydawał się niegroźny, lecz gdy zbliżył się do księdza, z kieszeni wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i wycelował nim w duchownego.

38-latek chciał zabić księdza

W stronę agresora rzucili się wierni, którzy obezwładnili mężczyznę, a następnie wyprowadzili z kościoła. Na miejsce wezwano policję.

Policjanci od razu przyjechali na miejsce zdarzenia. W wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę. To 38-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego - poinformowała "Wyborczą" Wioletta Martuszewska z klodzkiej KPP.

Okazało się, że napastnik chciał zabić księdza zabawkowym pistoletem na kulki. Policjanci zatrzymali przedmiot, który będzie dowodem w sprawie.

Obecnie 38-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Podczas zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. We wtorek zostanie przesłuchany.

Czytaj także
Przeczytaj więcej