18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

59-latka trzymała w domu zwłoki matki. Brała za nią rentę

14.01.2022  21:15
59-latka trzymała w domu zwłoki matki
59-latka trzymała w domu zwłoki matki Fot: DarSzach/Shutterstock

59-letnia Dorota S. przez prawie rok mieszkała ze zwłokami swojej matki. Kobieta w tym czasie pobierała jej rentę. Jak twierdzi, nie zdecydowała się na pogrzeb, gdyż nie pozwalała jej na to wiara.

Policjanci ze Sterdynia (woj. mazowieckie) przypadkowo natrafili na zwłoki starszej kobiety, ukryte w jednym z mieszkań. Mundurowi poszukując zaginionego mężczyzny, wypytywali mieszkańców o dodatkowe informacje. To wtedy wpadli na trop 59-letniej Doroty S., której matka, jak wynikało z relacji sąsiadów, od ponad roku nie wychodziła z domu.

Uwagę mundurowych przykuł fakt, że w domu podejrzanej jedno okno, mimo niskiej temperatury, cały czas pozostawało otwarte. Po wejściu do mieszkania okazało się, że przebywał tam zaginiony mężczyzna. Jak stwierdził, znalazł się tam dobrowolnie.

59-latka mieszkała ze zwłokami matki

Funkcjonariusze zdecydowali się też na sprawdzenie informacji o matce 59-latki. Kobieta zapewniała, że 86-latka wyprowadziła się z domu, lecz wyjaśnienia te nie były przekonujące.

Policjanci zainteresowali się pomieszczeniem, do którego drzwi zostały zabite deskami. W środku unosił się również nieprzyjemny zapach. Po wejściu do pomieszczenia okazało się, że za nim jest kolejny, ukryty pokój, w którym leżały zwłoki starszej kobiety w zaawansowanym stanie rozkładu.

59-latka tłumaczyła, że nie zdecydowała się na pogrzeb matki, gdyż nie pozwalała jej na to wiara. Zwłoki leżały tam od dziesięciu miesięcy. Dorota S. usłyszała zarzut oszustwa oraz zbezczeszczenia zwłok. Wkrótce biegli sporządzą opinię psychiatryczną dotyczącą podejrzanej.