18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające zabójstwo

6-latek mordercą! Rodzice nauczyli go strzelać

28.07.2022  12:10
6-latek zabił siostrę. Rodzice uczyli go strzelać
6-latek zabił siostrę. Rodzice uczyli go strzelać Fot: Sutterstock

Co się stanie, gdy broń palna wpadnie w ręce kilkuletniego dziecka? Z USA napływają wieści o przerażającej śmierci 5-letniej dziewczynki, zabitej przez 6-letniego brata. Szczegóły szokują.

Kolejna podobna tragedia w USA. Niedawno donosiliśmy o dziecku, które bawiło się pistoletem ojca i w wyniku nieszczęśliwego wypadku strzeliło mężczyźnie w plecy. Niewiele później pisaliśmy o 8-letnim chłopczyku, który znalazł broń w rzeczach swojego taty i zastrzelił niemowlę oraz ranił 2-latkę. Teraz docierają do nas wieści o nieumyślnym zabójstwie dokonanym na 5-letniej dziewczynce.

Do dramatu doszło w mieście Muncie we wschodniej części Indiany. 6-letni chłopczyk znalazł klucz do sejfu, w którym rodzice przechowywali m.in. dwa naładowane pistolety. Chłopczyk wykorzystał nieuwagę drzemiącej matki, wyjął broń ze skrytki i strzelił do młodszej siostry.

5-latka nie żyje. Rodzice uczyli synka strzelać

Śledczy twierdzą, że do wystrzału doszło nieumyślnie. Niestety konsekwencje okazały się tragiczne. Strzał został oddany w głowę dziecka. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, 5-latkę przewieziono w krytycznym stanie do szpitala. Tam niestety stwierdzono zgon.

Co szokujące, 6-latek wiedział, co znajduje się w sejfie. Jego rodzice zeznali, że w przeszłości znalazł już do niego klucz i wyjął broń. Po tym incydencie... ZABRALI GO NA STRZELNICĘ, BY NAUCZYŁ SIĘ OBSŁUGIWAĆ PISTOLET i bezpiecznie obchodzić z bronią.

Rodzice 6-letniego zabójcy zatrzymani

Policjanci orzekli, że winę za śmierć 5-latki ponosi nie jej brat, a nieodpowiedzialni rodzice. 27-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zostali aresztowani i usłyszeli liczne zarzuty. Sąd oskarża ich m.in. o zaniedbywanie bezpieczeństwa dzieci, co doprowadziło do śmierci jednego z nich.

Tylko od początku 2022 roku w USA w wyniku strzelanin z udziałem dzieci zginęło 68 osób, a 99 zostało rannych. W sumie w pierwszej połowie roku doszło do 158 przypadków, gdy broń trafiła w ręce nieletnich.