18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagięła czasoprzestrzeń

6-latka zaginęła na plaży w Świnoujściu. Znaleziono ją w Niemczech

24.07.2019  16:04
6-latka zaginęła na plaży w Świnoujściu. Znaleziono ją w Niemczech
6-latka zaginęła na plaży w Świnoujściu. Znaleziono ją w Niemczech Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Zawsze, kiedy ginie małe dziecko ludzie jednoczą się i starają je odnaleźć. Nie jest to jednak zawsze tak samo łatwe, zwłaszcza, jeśli maluch przemierzył już znaczny dystans od momentu, w którym zniknął opiekunom z oczu. Tak było z pewną 6-latką.

Sprawa Dawidka Żukowskiego dobitnie pokazała nam, jak bardzo Polacy potrafią się zjednoczyć, kiedy chodzi o odnalezienie dziecka. Tamta historia, niestety, skończyła się tragicznie, ale nie zawsze dochodzi do tak ogromnych dramatów.

Dziecko zawędrowało aż za granicę

Pewna 6-latka przebywała na plaży w Świnoujściu razem z rodzicami, kiedy zniknęła im z oczu. Dziecko tak dobrze bawiło się we własnym towarzystwie, że nawet nie zauważyło, kiedy oddaliło się na tyle, żeby zniknąć opiekunom z oczu.

Ta historia nie miałaby w sobie zapewne niczego szczególnego, gdyby nie fakt, że mała dziewczynka odnalazła się u naszych... zachodnich sąsiadów! Dziewczynka nieświadoma tego, że pokonuje aż tak odległy dystans, przeszła aż 8 kilometrów i znalazła się na terenie Niemiec.

Radość rodziców, których córeczka znalazła się cała i zdrowa, musiała nie mieć granic. Pogratulować należy również polskiej policji, która wpadła na pomysł by poinformować naszych sąsiadów o akcji poszukiwawczej.

Pamiętajcie, że dzieci na plaży potrafią oddalić się zaskakująco szybko - uważajcie szczególnie w okresie wakacyjnym. O nieszczęście jest bardzo łatwo. 

Czytaj także