18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna historia

63-latek strzelił do żony z kuszy. Trafi za kratki na lata

Bartłomiej Ciepielewski
15.04.2021  20:39
Mężczyzna chciał zabić swoją żonę z kuszy
Mężczyzna chciał zabić swoją żonę z kuszy Fot: Andrei Tony/Shutterstock

Henryk D. nie mógł się pogodzić z zakończeniem wieloletniego związku. Gdy dowiedział się, że żona otrzymała od kogoś kwiaty, wpadł w szał. Mężczyzna momentalnie chwycił za kuszę i oddał strzał w kierunku 62-latki.

Rozpadające się małżeństwo z Kunowa łączyła tylko kuchnia. Mimo że mieszkali w tym samym budynku, to każde z nich w osobnych pomieszczeniach. Barbara D. postanowiła zakończyć związek, gdyż mąż znęcał się nad nią fizycznie oraz psychicznie. Żadne prośby ani groźby nie zmieniły jej decyzji.

Chciał zabić żonę z kuszy

Zrezygnowany mężczyzna od dłuższego czasu planował zabójstwo 62-latki. Specjalnie na tę okoliczność sam wyprodukował kuszę oraz bełty, którymi chciał uśmiercić żonę. Potem zamierzał popełnić samobójstwo.

Czara goryczy przelała się, gdy Henryk D. zauważył, że jego żona otrzymała od kogoś kwiaty. Mężczyzna chwycił wtedy za kuszę i strzelił w dół pleców Barbary D. Ranna kobieta wybiegła na podwórze i tam wezwała pomoc. W obezwładnieniu ojca pomogli synowie.

W środę poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie 63-letniego mężczyzny. Mimo że 63-latek przyznał się do winy oraz wyraził głęboki żal, został on skazany na 12 lat więzienia. Mężczyzna dodatkowo otrzymał 10-letni zakaz zbliżania do małżonki. W ramach zadośćuczynienia będzie musiał przekazać jej 10 tysięcy złotych.