18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe fakty

Ciało na balkonie akademika AWF-u. "Sama z siebie nie zginęła"

19.10.2021  09:44
AWF: Policja działa
AWF: Policja działa Fot: AGENCJA SE/East News

AWF do tej pory nie może się otrząsnąć po tym odkryciu, a studenci żyją w lęku. Na balkonie akademika tej uczelni znaleziono w tamtym tygodniu ciało kobiety. Teraz w sprawie pojawiają się nowe fakty i ustalenia.

Na balkonie akademika AWF-u znaleziono zwłoki młodej kobiety. To wydarzenie dogłębnie wstrząsnęło przede wszystkim studentami wspomnianej uczelni. Nic dziwnego, kiedy okoliczności sprawy są co najmniej podejrzane.

Do makabrycznego odkrycia, którego dokonał jeden z pracowników akademika, doszło 14 października. Wcześniej mówiono jedynie o martwej, młodej kobiecie, która została znaleziona na balkonie akademika. Teraz znana już jest jej tożsamość.

Zmarła to młoda Portugalka Maria, która znalazła się na Politechnice Warszawskiej w ramach programu Erasmus. Nie wiadomo, co robiła w akademiku AWF-u. Jej śmierć wywołała wielkie poruszenie, a zewsząd płyną wyrazy współczucia do jej rodziny. Tym bardziej że śledczy ustalają coraz to nowe i bardziej szokujące okoliczności zdarzenia.

AWF: Zwłoki młodej Portugalki na balkonie akademika

Kiedy pracownik akademika zauważył na balkonie nieruchomą postać, postanowił wezwać odpowiednie służby. Po kilku dniach czynności funkcjonariusze mają pewność, że za sprawą kryje się jakieś drugie i niepokojące dno.

W sprawie przyczyn jej śmierci początkowo spekulowano, że dziewczyna chciała wejść przez balkon, ale musiała się poślizgnąć i udusić między barierkami. Studenci mówili "Super Expressowi", że próbowała wieczorem wejść na imprezę, ale nie została wpuszczona. Na razie jednak oficjalnie nie są znane szczegółowe przyczyny i okoliczności jej śmierci. Resztę wątpliwości rozwieje sekcja zwłok.

"Sama z siebie nie zginęła, coś było przyczyną, przykre" - napisała w sieci jedna z szokowanych tym przykrym wydarzeniem internautek. Wiadomo, że ciało dziewczyny było na balkonie nienaturalnie powyginane.

Zmarła Maria na co dzień studiowała w Portugalii na Uniwersytecie Beira Interior (UBI), a do Polski przyjechała w październiku i zaczęła zarządzanie na Politechnice Warszawskiej. Nie wyobrażamy sobie, co czuje jej rodzina, kiedy wie, że dziewczyna nie wróci już do domu.

Czytaj także