18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zabolało

​NERGAL SKAZANY. Drastyczny wyrok

16.02.2021  12:32
Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych
Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych Fot: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Adam Nergal Darski został skazany przez sąd w Warszawie za obrazę uczuć religijnych. Adwokat muzyka zapowiada odwołanie.

Znany polski skandalista, wokalista Behemotha, były partner Dody, przyjaciel Piaska, przez którego ten może dziś wylecieć z TVP (za okrzyki "je*ać PiS") ma spore kłopoty. Adam "Nergal" Darski nie po raz pierwszy został oskarżony o obrazę uczuć religijnych (zdarzało mu się już np. niszczyć publicznie biblię) lecz tym razem kończy się to dla niego mocno nieprzyjemnie.

Nergal skazany

Pan Adam we wtorek 16 lutego usłyszał wyrok. Sąd rejonowy Warszawa-Mokotów uznał go winnym i skazał na karę 15 tysięcy złotych grzywny i spłatę kosztów sądowych w kwocie blisko 3,5 tys. złotych.

"Nergal" skazany na 15.000 zł grzywny i 3.453 zł kosztów za obrazę uczuć relig. przez znieważenie obrazu NMP

- poinformował na Twitterze zadowolony z przebiegu sprawy mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris.

Jak dokładnie Adam Darski miał obrazić uczucia religijne, no i właściwie czyje? Obrażonymi poczuły się cztery osoby, które oburzyły się widząc na Facebooku muzyka zdjęcie, na którym depcze obraz z Maryją.

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał +on the set+, co w tłumaczeniu oznacza +na planie+, czym obraził uczucia religijne czterech osób

- poinformowała prokurator Aleksandra skrzyniarz w rozmowie z PAP.
Za oskarżeniem stoją oczywiście Ordo Iuris, a wraz z nimi Towarzystwo Patriotyczne.

Nergal chce walczyć z Ordo Iuris

Już wiadomo, że Adam Nergal Darski nie zamierza się poddać i od wyroku będzie się odwoływał. Co więcej, już w sądzie do winy się nie przyznał i odmówił składania zeznań.

Jego adwokat Jacek Potulski tłumaczy, że wyrok, jaki zapadł we wtorek, to wyrok nakazowy, który został ogłoszony bez przeprowadzenia postępowania. Jeśli więc Nergal się od niego odwoła, sprawa ruszy od nowa.

Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania

- powiedział w rozmowie z PAP.

Sam Nergal komentarza do sprawy odmówił.