18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bad Boy aż strach

Gwiazda Vegi aresztowana. Szokujące zarzuty

Wojciech Kozicki
12.02.2021  11:59
Patryk Vega w cieniu skandalu? Jego gwiazda to cżłonek gangu - zatrzymany, usłyszy zarzuty
Patryk Vega w cieniu skandalu? Jego gwiazda to cżłonek gangu - zatrzymany, usłyszy zarzuty Fot: TRICOLORS/East News

Patryk Vega kręcąc nowe filmy prezentuje przestępczość, a tymczasem prawdziwi i znacznie groźniejsi przestępcy są w jego otoczeniu? Aktor i scenarzysta jego filmów został zatrzymany przez policję. Media donoszą, że usłyszy bardzo poważne zarzuty.

Patryk Vega tak bardzo wnikał w świat przestępczy w swoich filmach, że zatarła się chyba pewna granica. Jak podaje Wirtualna Polska, Centralne Biuro Śledcze, podczas rozpracowywania groźnego gangu pseudokibiców ze Śląska, zatrzymało Grzegorza B. Nie tylko napisał scenariusze do filmów „Pętla” i „Polityka”, ale także wystąpił w hicie Vegi „Bad Boy”. Jak precyzuje Onet, „funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy rozbili grupę przestępczą "Psychofans", powiązaną z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich”.

Gwiazda Vegi jak DIABEŁ?

„Gazeta Wyborcza” donosi, że do zatrzymań doszło na Podkarpaciu 10 lutego. Właśnie to źródło ujawniło, że na liście aresztowanych znalazł aktor i scenarzysta Patryka Vegi. Co więcej, jak ujawnia RMF FM, Grzegorz B. „miał zaoferować swe usługi grupie pseudokibiców w rozprowadzaniu środków odurzających i dokonać transakcji na próbę". Jest podejrzany o to, że wręczył łapówkę, a także powoływał się na wpływy i znajomości w instytucjach rządowych, m.in. w Służbie Więziennej na Podkarpaciu.

Oprócz Grzegorza B. aresztowano dwie inne osoby. Kolejne doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych. Dwóm zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych, natomiast trzeci usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrocie 50 kilogramów amfetaminy – pisze wirtualna Polska.

Przy okazji Onet dotarł do informacji o działalności wspomnianego gangu kiboli. W latach 2014-2017 mieli dokonywać pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozbojów, oszustw, przestępstw przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, uprowadzeń dla okupu. Członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tys. litrów oleju napędowego 

Współscenarzysta filmu Patryka Vegi pt. "Pętla" ma też odpowiadać za wręczenie łapówki za prawo jazdy – pisze Onet.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze