18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rodzinna tragedia

Makabra. Marcin Z. zadźgał żonę na oczach malutkich dzieci

03.06.2020  16:06
Polak zabił w Anglii. Na morderstwo patrzyły dzieci
Polak zabił w Anglii. Na morderstwo patrzyły dzieci Fot: Shutterstock

39-letni Polak mieszkający w Salisbury w Anglii zamordował żonę i ich 18-letnią córkę. Zbrodni przyglądały się młodsze, zaledwie kilkuletnie dzieci.

Do makabrycznej zbrodni doszło w poniedziałek 1 czerwca około godziny 15 czasu lokalnego. Pochodzący z Tarnowa Marcin Z. polecił dwóm małym córeczkom (5 i 7 lat) zamknięcie się w łazience. Chwilę później w ich domu rozpętało się piekło.

Mężczyzna zaatakował swoją najstarszą, 18-letnią córkę - podciął jej nożem gardło. Dziewczyna umarła w wyniku zadanych ran. Ataku nie przeżyła także 40-letnia żona Marcina Z. Kobieta zmarła chwilę po odnalezieniu jej przez sąsiadów. Okazało się, że była w ciąży.

Polak aresztowany

Z domu polskiej rodziny, która do Salisbury sprowadziła się 4 lata temu, w dniu tragedii miały dochodzić krzyki. Tuż po ataku wybiegły z niego kilkuletnie siostrzyczki. Dziewczynki udały się do sąsiadów, którym opowiedziały, że ich mama jest ranna.

Na miejsce wezwano pogotowie i policję, a sąsiedzi ruszyli z pomocą. Niestety, nie udało im się uratować kobiet. Odnieśli jednak inny sukces - zatrzymali i obezwładnili uciekającego z miejsca zbrodni Marcina Z. Później z ich rąk przejęła go policja.

Marcin Z. został zatrzymany i oskarżony o brutalne zabójstwo - podaje Daily Mail. Sąsiedzi polskiej rodziny twierdzą, że mężczyzna kilka miesięcy temu wyprowadził się z domu. Przed tygodniem jednak do niego wrócił.