18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat dziecka

Zgwałconej 12-latce odmówiono aborcji. Musiała urodzić

10.12.2020  16:31
Aborcja w Argentynie
Aborcja w Argentynie Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Aborcja dla 12-letniej, zgwałconej dziewczynki stała się niedostępną opcją. Dziecko musiało urodzić dzieci. Argentyna, z której skrzywdzona nastolatka pochodziła, stała się miejscem jej ogromnego dramatu.

Aborcja jest w Polsce tematem niesamowicie często poruszanym, odkąd Trybunał Konstytucyjny zaingerował w kompromis z 1993 roku. Zakazana została aborcja z przesłanek eugenicznych. Tymczasem działaczka pro-life Kaja Godek zapowiadała już, że będzie walczyć o zniesienie kolejnej przesłanki, która w naszym kraju dopuszczała aborcję - a więc gwałtu. To sprawiło, że tysiące kobiet wyszły na ulice pod transparentami strajku kobiet.

Tymczasem w innych regionach świata, kobiety (i dziewczynki) walczą z bezlitosnym systemem. Niestety, nie zawsze udaje im się wygrać. Przykład 12-latki z Argentyny jest historią jednocześnie przykrą i ogromnie wstrząsającą.

Argentyna: Aborcja zakazana 12-letniej ofierze gwałtu

12-letnia dziewczynka padła ofiarą gwałtu, którego wynikiem była ciąża bliźniacza. Zgwałcone dziecko musiało swoje dzieci urodzić, bowiem odmówiono mu prawa do legalnej aborcji. Dzieci dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie w mieście San Salvador w Argentynie.

Decyzję o podtrzymaniu ciąży, która była wynikiem pedofilskiego gwałtu, podjęły władze prowincji. Lekarze z Jujuy potępili te działania i wydali specjalne oświadczenie. To pierwsze słowa, w których ktoś wstawił się za skrzywdzonym dzieckiem.

Pomimo faktu, że Krajowa Dyrekcja Zdrowia Seksualnego złożyła propozycję natychmiastowego rozwiązania sytuacji, które pozwoliłoby zachować dziewczynce zdrowie fizyczne i emocjonalne to lokalne władze odrzuciły tę propozycję i postanowiły nie zagwarantować tego dziewczynie jej prawa do ILE (legalnego przerywania ciąży)

- czytamy w oświadczeniu.

Lekarze oskarżyli w mediach społecznościowych władze państwowe o utrwalanie podziałów i skrajne traktowanie wykorzystywanych dziewcząt, podczas gdy powinno się je chronić. Nie umiemy sobie wyobrazić, co czuła 12-letnia ciężarna podczas trwania całej ciąży.

Informacje o stanie zdrowia nastoletniej matki i jej dzieci nie zostały ujawnione. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej