18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmarne obrażenia

Atak NOŻOWNIKA NA POLICJANTA. Poważna rana mundurowego

09.09.2022  14:42
Policjant zaatakowany przez ukraińskiego nożownika
Policjant zaatakowany przez ukraińskiego nożownika Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

24-letni nożownik zaatakował policjanta! Mundurowy z poważną raną kłutą trafił pod wyspecjalizowaną opiekę szpitalnych medyków. Jak doszło do tego dramatu?

W jednym ze szpitali w Lublinie wciąż przebywa policjant, który został brutalnie zaatakowany przez 24-letniego nożownika pochodzącego z Ukrainy. Do dramatu doszło w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusz ma poważną ranę ręki.

Policjant, o którym mowa, nie był jedyną ofiarą nożownika. Zaatakowany został również jego kolega po fachu, ale jego obrażenia były znacznie mniej dotkliwe i został on już wypisany ze szpitala do domu. Jak mogło dojść do takiego dramatu?

Atak nożownika na policjantów

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Kościuszki. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące leżącego przy chodniku mężczyzny. Jak ustalono, 24-letni obywatel Ukrainy rzucił się z nożem na interweniujących policjantów, raniąc ich dotkliwie.

Jak przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek, w celu odparcia zamachu i obrony została użyta broń służbowa. Najpierw oddano strzał ostrzegawczy, a potem napastnik został raniony w nogę.

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tej chwili nadal przebywa w szpitalu. 24-letni Ukrainiec nie został jeszcze przesłuchany. Nie wiadomo, co sprowokowało go do bezdusznego ataku na funkcjonariuszy policji.

Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia, natomiast za usiłowanie zabójstwa - dożywocie. Teraz wymiar sprawiedliwości rozstrzygnie, do którego z tych dwóch skandalicznych czynów miało dojść i ukarze 24-latka.

logo Tu się dzieje