18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Został uszkodzony

Atak na Pomnik Smoleński w Warszawie

Wojciech Kozicki
21.11.2020  12:27
Pomazali Pomnik Smoleński w Warszawie
Pomazali Pomnik Smoleński w Warszawie Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Strajk Kobiet trwa, a tymczasem z wielu regionów Polski dochodzą informację m.in. o profanowaniu kościołów i cmentarzy. Tym razem został uszkodzony Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Sprawę bada policja.

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie pomazany przez wandali. Jak podają media i policja, do aktu wandalizmu doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę. Na pomniku pojawił się napis „aborcja jest ok”.

Pomnik Smoleński uszkodzony

Zarządca terenu poinformował, że napis został już usunięty z pomnika. Autor napisu może mieć jednak wkrótce kłopoty, bo sprawę bada policja. Zostały już zabezpieczone nagrania z monitoringu, by ustalić kto dopuścił się pomazania pomnika. Funkcjonariusze dokonali także oględzin miejsca zdarzenia.

Media przypominają, że to nie pierwszy raz, kiedy pomniki zostają pomalowane w związku z odbywającymi się protestami przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik Jana Pawła II w parku przy ulicy Piłsudskiego, na którym namalowali logo Strajku Kobiet. Farbę z pomnika usunął Urząd Miasta Legionowo. Czerwoną farbą pomalowała również pomnik papieża w Konstancinie-Jezornie.

Zniszczono także krzyż na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku. Na jednej stronie białą farbą wandale pomalowali napisy: "Piekło kobiet" i "Zabij księdza".

Pomalowano także budynek PAST-y oraz Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie przed Sejmem. 

Czytaj także