18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedne dziecko

12-latka walczy o życie po ataku w szkole. GŁĘBOKIE RANY KŁUTE

06.05.2022  09:33
Atak nożownika w szkole. 12-latka walczy o życie
Atak nożownika w szkole. 12-latka walczy o życie Fot: Beenicebeelove/Shutterstock

12-letnia dziewczynka z Bielska-Białej walczy o życie po ataku nożownika. Ofiarą napaści padła na terenie szkoły. Są nowe informacje w sprawie.

Wstrząsająca informacja obiegła Polskę w czwartek. W Bielsku-Białej, na terenie jednej ze szkół doszło do ataku nożownika. Dorosły mężczyzna ranił nożem 12-letią dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia.

W piątek pojawiają się nowe informacje w sprawie. Wiadomo, że sprawcą napaści jest 41-letni mężczyzna. Nożownik mimo ucieczki został szybko zatrzymany przez policję. Motywy jego działania nie zostały jednak jak na razie ustalone.

12-latka walczy o życie

12-letnia dziewczynka zaatakowana przez nożownika doznała bardzo poważnych obrażeń. Jej stan zaraz po ataku był ciężki. Nastolatka została przewieziona do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a następnie, po południu w czwartek, przetransportowana śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam w nocy przeszła poważną operację ratującą życie. Obecnie w ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Dziewczynka jest w bardzo poważnym stanie, lekarze robią wszystko, co w ich mocy, by ją ratować. Ma rozległe i głębokie kłute rany, dlatego była konieczna operacja

- mówi reporterka Radia ZET Daria Klimza.

W sprawie ataku prowadzone jest śledztwo policji. Śledczy ustalają przyczyny i przebieg zdarzenia, starają się także poznać motywy działania 41-letniego nożownika.