18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleniec trafi za kratki

ATAK NOŻOWNIKA PRZED SZKOŁĄ! Policja schwytała sprawcę

05.05.2022  15:19
Atak nożownika w Bielsku-Białej
Atak nożownika w Bielsku-Białej Fot: kudla/Shutterstock

41-letni nożownik zaatakował jedną z uczennic przy szkole podstawowej nr 22 w Bielsku-Białej. Poważnie ranna dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Szaleńca umieszczono w policyjnym areszcie.

Według informacji przekazanych przez lokalną policję 41-letni mężczyzna wtargnął na teren szkoły podstawowej, a następnie "z nieustalonych przyczyn zadał kilka ciosów nożem 12-latce". Dziecko z poważnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala.

Atak nożownika w Bielsku-Białej

Chwilę po zdarzeniu mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. 41-latek po przeprowadzonym ataku cały czas przebywał w pobliżu szkoły. W akcji wzięło udział kilka radiowozów. Nie wiadomo czy mężczyzna znał wcześniej swoją ofiarę. Nieznane są także motywy jego działania.

Prokuratura bada szczegóły zdarzenia. Zgodnie z polskim prawem za napad z bronią w ręku grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.