18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramatyczny poranek

ATAK NOŻOWNIKA NA ORLENIE! To przez ceny paliw?

07.06.2022  09:03
Atak nożownika na Orlenie
Atak nożownika na Orlenie Fot: Damian Klamka/East News

Przerażająco wysokie ceny paliwa powodem ataku na pracownika ochrony PKN Orlen? We wtorek wczesnym rankiem doszło do ataku nożownika na terenie zakładów w Płocku.

Wstrząsające wydarzenia w Płocku. Wczesnym ranem we wtorek, około godziny 5., doszło do ataku nożownika na terenie zakładów PKN Orlen. 42-letni mężczyzna podjechał samochodem pod bramę zakładu, wysiadł i zaatakował nożem jednego z ochroniarzy - donosi RMF.

Mężczyzna został szybko obezwładniony przez innych ochroniarzy, a na miejsce wezwano policję. Raniony ochroniarz jest w stanie ciężkim, ale stabilnym - podaje Radio ZET. Przewieziono go do szpitala.

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik Orlen Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby koncernu zadziałały zgodnie z procedurami

- czytamy w komunikacie PKN Orlen.
W chwili ataku i zatrzymania napastnik miał zachowywać się nieracjonalnie. Twierdził, że jest żołnierzem sił specjalnych i wykonuje rozkazy. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli broń krótką i dwa granaty, najprawdopodobniej hukowe.Już wiadomo, że nożownik jest mieszkańcem Płocka.

Przerażające ceny paliw w Polsce

Ostatni weekend i poniedziałek były dniami dramatycznymi dla polskich kierowców. Ceny benzyny na stacjach przekroczyły 8 złotych. Pojawiły się też pierwsze prognozy i plotki o kolejnych podwyżkach cen. Zdaniem ekspertów litr benzyny może wkrótce kosztować więcej, niż 10 złotych. Na stacjach Orlen instalowane są pylony z dodatkowym miejscem na wyświetlaczach - tak, by zmieściły się tam ceny dwucyfrowe.

Czytaj także