18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na Podkarpaciu

Autobus spadł z wiaduktu, wiele ofiar. Duda składa kondolencje

Emilia Waszczuk
06.03.2021  11:56
Tragiczny wypadek autokaru. Wiele ofiar i rannych
Tragiczny wypadek autokaru. Wiele ofiar i rannych Fot: Łukasz Solski/East News

W nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 doszło do tragicznego wypadku. Wypełniony pasażerami autobus spadł z wiaduktu. Zginęło 5 osób, kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

Wypadkowi na Podkarpaciu uległ bus z Ukrainy. Do zdarzenia doszło w nocy w pobliżu MOP Koszyce koło Jarosławia. Autem podróżowało aż 57 osób, w tym dwóch kierowców. 34 pasażerów zostało przewiezionych do szpitali, 5 nie żyje, 18 osób zakwaterowano w bursie w Jarosławiu.

Utrudnienia po wypadku trwały na A4 jeszcze w sobotę rano. Na miejsce skierowano 30 zastępów straży pożarnej -  około 100 strażaków, W akcji ratunkowej brały udział śmigłowiec LPR i śmigłowiec wojskowy. Poszkodowanych w wypadku ewakuowano do szpitali śmigłowcami i karetkami.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie

- poinformował PAP rzecznik stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu Marek Janowski.

Wypadek autokaru. Andrzej Duda złożył kondolencje

Już wiadomo, że wszyscy podróżujący autokarem to Ukraińcy. Na miejscu trwają czynności prokuratorskie - rusza śledztwo w sprawie wypadku.

Trwają oględziny miejsca wypadku. Zbierane są dowody

- przekazała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka.

Przed południem w sobotę rodzinom ofiar kondolencje złożył prezydent Andrzej Duda.

Jestem głęboko zasmucony straszną wiadomością o wypadku ukraińskiego autobusu na A4 niedaleko Kaszyc, w której życie straciło sześć osób, a kilkadziesiąt innych zostało rannych. Składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim naszym ukraińskim przyjaciołom - napisał na Twitterze

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze