18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kluczowe odkrycie i śmierć

Prowadził badania nad koronawirusem. Został zamordowany

Wojciech Kozicki
06.05.2020  12:52
Przełom w badaniach nad SARS-CoV2- zabrał go ze sobą do grobu?
Przełom w badaniach nad SARS-CoV2- zabrał go ze sobą do grobu? Fot: Facebook

Badania nad koronawirusem trwają i cały świat czeka kiedy powstaną szczepionka i cudowne lekarstwo. Wydawało się, że naukowiec Bing Liu osiągnie sukces, ponieważ był bliski przełomu. Został jednak zamordowany.

Profesor Bing Liu pracował na Uniwersytecie Medycznym w Pittsburghu i prowadził badania nad koronawirusem. Znajomi 37-latka twierdzą, że od samego początku pandemii prowadził badania nad patogenem z Wuhan. Skupiał się na sposobach infekcji i analizował powikłania po zakażeniu. Lada moment miał osiągnąć przełom, ale śmierć przerwała jego drogę do sukcesu.

Badania koronawirusa i morderstwo

Jak podaje CNN, w sobotę pod dom nprofesora w Ross Township w Pensylwanii podjechał samochodem mężczyzna o imieniu Hau Gu. 46-latek wszedł do domu, ale nie jest jasne czy dokonał włamania, czy został wpuszczony do środka. Pewne jest natomiast, że po chwili otworzył ogień i zastrzelił Liu.

Bing Liu otrzymał serię strzałów w tułów, szyję i głowę. Zmarł na miejscu.

Morderstwo naukowca. Dlaczego Bing Liu zginął?

Jedyny wymiar sprawiedliwości jaki może osądzić Hao Gu to już tylko Sąd Ostateczny. Morderca wrócił do samochodu i popełnił samobóstwo strzelając do siebie.

Policja ujawniła, że morderca i ofiara nie znali się. Motyw zbrodni jest nieznany, w domu nic nie zginęło, a Hao Gu nikomu wcześniej nie groził. Nie był nigdy wcześniej notowany i nie miał problemów z prawem. Sprawa zapewne pozostanie niewyjaśniona, a teorie spiskowe już mnożą się szybciej niż patogeny.

Przeczytaj więcej
Komentarze