18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wcześniej dwóch ukradło Księżyc, a teraz...

Polskie dzieci ukradły Jezusa. Bełcząc w szoku

Wojciech Kozicki
11.02.2022  17:28
Kradzież Jezusa w miejscowości Bełcząc. Nastolatkowie przed sądem
Kradzież Jezusa w miejscowości Bełcząc. Nastolatkowie przed sądem Fot: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Tradycja w narodzie nie ginie. Było takich dwóch co ukradło Księżyc, a teraz mamy trzech, którzy ukradli Jezusa. Nastolatkowie odpowiedzą przed sądem za kradzież gipsowej figury Chrystusa. Jakiego wyroku mogą się spodziewać?

Religijna kradzież w miejscowości Bełcząc w województwie lubelskim. W nocy z 29 na 30 stycznia oficer dyżurny z komendy w Radzyniu Podlaskim otrzymał zgłoszenie o włamaniu do przydrożnej kapliczki. Okazało się, że ktoś targnął się na świętości i przywłaszczył sobie nielegalnie gipsową figurę Jezusa Chrystusa wartą 700 złotych.

Nastolatkowie ukradli Jezusa. Skaranie boskie z tą młodzieżą!

Stał się cud i policja zadziałała błyskawicznie. Natychmiast ustalono, że kradzieży dokonali dwaj 14-latkowie i 16-latek z gminy Czemierniki, którzy tej samej nocy odurzali się napojami alkoholowymi. Jak podaje Polsat News, figurę schowali pod plandeką na terenie gospodarstwa, w którym mieszkał jeden z chłopców. Jezusa odnaleziono za budynkiem gospodarczym.

Chłopcy przyznali się do popełnionej kradzieży i zajmie się nimi sąd rodzinny. Nie wiadomo jeszcze jaką mogą ponieść karę za kradzież figury Jezusa.

Radzyńscy kryminalni ustalili, że sprawcami kradzieży byli trzej nieletni. Z ustaleń mundurowych wynika, że dwaj 14-latkowie i 16-latek wspólnie spożywali alkohol. W trakcie powrotu do domu przechodząc obok przydrożnej kapliczki wpadli na pomysł zabrania ze sobą gipsowej figury Jezusa. Skradzioną mienie ukryli za budynkiem gospodarczym jednego z nich okrywając plandeką - podaje portal lubelskie.info

Kradzież figury Jezusa w Polsce. Dzieci nie szanują już żadnych świętości?
Kradzież figury Jezusa w Polsce. Dzieci nie szanują już żadnych świętości? Fot: KPP Radzyń Podlaski