18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wandale bezkarni

Atak na biuro poselskie PiS. Sasin zagrożony?

Wojciech Kozicki
31.01.2021  14:29
Atak na biuro poselskie PiS. Sasin w niebezpieczeństwie?
Atak na biuro poselskie PiS. Sasin w niebezpieczeństwie? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Biała Podlaska i atak na biuro poselskie parlamentarzystów PiS. Doszło do dewastacji budynku, na którym sprawcy pozostawili wulgarne napisy. Czy policja jest w stanie odszukać i ukarać wandali? Czy Jacek Sasin i Grzegorz Bierecki są w niebezpieczeństwie?

Atak na biuro poselskie PiS w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim. Została dokonana dewastacja budynku, w którym znajdują się biura parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Na drzwiach i oknach pojawiły się wulgarne hasła. To kolejny taki incydent, ponieważ to samo biuro zostało zdewastowane przez wandali również w październiku. Sprawców do tej pory nie udało się odnaleźć, nikt nie usłyszał zarzutów.

Biuro poselskie Sasina zaatakowane

Policja potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie 31 stycznia w niedzielę rano. Ktoś zawiadomił, że biuro poselskie na ulicy Francuskiej zostało pomalowane sprayem. Funkcjonariusze wykonali już oględziny, zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu. Obecnie trwa ustalenie okoliczności zdarzenia i poszukiwanie sprawców. Nie wiadomo jeszcze, kto mógłby dopuścić się tego aktu wandalizmu.

W budynku tym znajduje się biuro poselskie Jacka Sasina i senatorskie Grzegorza Biereckiego. Portal wPolityce, który pierwszy napisał o tym, zamieścił zdjęcia budynku. Widać na nich wypisane na drzwiach i oknach hasła, m.in. "Wolność dla kobiet", "J…ć PiS", "PiS wam w d…ę" – podaje Polsat News.

Senator Bierecki zwraca uwagę, że to już kolejny atak na jego biuro poselskie i oczekuje, by prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk nie tylko potępił wandalizm, ale też powstrzymał kolejne wybryki wandali.

Oczekuję, że poseł Riad Haidar oraz prezydent miasta potępią akt wandalizmu. Doszło do tego już drugi raz. Niech prezydent i poseł, którzy przecież popierają manifestacje Strajku Kobiet, powstrzymają działania wandali – żąda Bierecki. (Polsat News)

Czytaj także
Przeczytaj więcej