18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia na lekcjach

Tajemnicza śmierć 17-latka. Zaczął wymiotować w szkole

08.12.2021  10:58
Śmierć ucznia w Białymstoku
Śmierć ucznia w Białymstoku Fot: maroke/Shutterstock

Jeden z uczniów białostockiego LO zaczął wymiotować oraz tracić przytomność na lekcji. 17-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Wyjaśnianiem przyczyn tajemniczej śmierci zajęła się prokuratura.

Do tragedii doszło w poniedziałek w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. 17-letni Kamil podczas lekcji zaczął wymiotować oraz tracić przytomność. Chłopiec został przewieziony do szpitala, lecz jego życia nie udało się uratować.

Jedną z hipotez branych pod uwagę jest zatrucie na razie nieustaloną substancją chemiczną – przekazał Wojciech Zalesko z białostockiej prokuratury.

Według ustaleń śledczych Kamil od lat interesował się chemią, a odczynniki chemiczne przechowywał u siebie w domu. Kilka z nich kupił zaraz przed śmiercią.

Nie żyje 17-letni uczeń

Wkrótce eksperci zbadają ciało nastolatka oraz zabezpieczone substancje, które prawdopodobnie doprowadziły od jego śmierci. Radio Białystok przekazało, że prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sprawy nie chce komentować dyrektorka placówki, dodając, że tu trudny zarówno dla uczniów, jak i całego personelu. Szkoła pożegnała chłopca w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej.