18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Członek PiS stanął przed sądem

Polityk PiS skazany. Afera korupcyjna wymiecie ich jak kurz?

04.08.2021  17:19
Polityk PiS skazany. Kupił prawo jazdy, jest wielka afera korupcyjna
Polityk PiS skazany. Kupił prawo jazdy, jest wielka afera korupcyjna Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Jeden z byłych polityków PiS nie chciał być jak Jarosław Kaczyński, ale chyba przeraziły go egzaminy na prawo jazdy. Postanowił więc kupić „lejce”, za co właśnie skazał go Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Czy taki wyrok jest wystarczająco surowy?

Dla niektórych egzaminy prawo jazdy to przesada. Były polityk PiS Piotr O. postanowił ominąć ten trudny proces i po prostu KUPIŁ PRAWO JAZDY. Okazało się, że skorumpował urzędnika biłgorajskiego starostwa Krzysztofa L., wręczając mu 1,5 tysiąca złotych łapówki za wydanie prawa jazdy kategorii Ai C. Jak informuje „Dziennik Zachodni”, były członek Prawa i Sprawiedliwości na podstawie fałszywego dokumentu Piotr O. przystąpił do kursu i egzaminu uprawniającego do kierowania ciężarówką z przyczepą, a także posłużył się fałszywym dokumentem podczas kontroli drogowej. 

Polityk PiS skazany. Korupcja i jazda bez prawa jazdy

Jak donosi Polsat News, polityk PiS przekazał łapówkę w grudniu 2010 roku. Inspektor w wydziale komunikacji starostwa w Biłgoraju Krzysztof L. zeznał, że Piotr O. próbował się jeszcze targować.

Początkowo chciał jedynie prawa jazdy kategorii C, z czasem poprosił również o kategorię A. Urzędnik nie zgodził się na drugą kategorie, ponieważ zimą nie są prowadzone egzaminy. Po ustaleniach sprawą przełożono na wiosnę – podaje Polsat News.

Chociaż polityk PiS nie przyznał się do winy, sąd w Biłgoraju skazał go na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 4 lata. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 4,8 tys. złotych i opłacić 7 tys. złotych kosztów sądowych. Przy okazji w gruzach legła jego kariera polityczna, bo po ujawnieniu afery korupcyjnej został zawieszony w prawach członka partii PiS i nie wystartował w wyborach parlamentarnych w 2019 roku. 

Niedawno premier Morawiecki zapowiedział zaostrzenie przepisów i walkę z piratami drogowymi. Czy Piotr O. zalicza się do tej grupy?

Korupcyjny proceder w starostwie w Biłgoraju na polityku PiS się nie kończy. Ujawniono, że Krzysztof L. stał na czele grupy urzędników, która w zamian za łapówki załatwiała fałszywe dokumenty. Wspomniany inspektor usłyszał kilkaset zarzutów i dostał wyrok 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Przed sądem razem z nim stanęło kilkanaście osób.

Czytaj także